The Last of Us 450 TL!

Ayrıca Mafia konusuna katılamam. Kesinlikle rezil ettiler. Ben veteran Mafia oyuncusuyum. İlk çıktığı zaman 2002'de oynadım. Üstüne Kurtlar Vadisi modu ile birçok kez oynamaya devam ettim :D Grafikler harici Mafia 3'ün berbat motorunu kullanarak midemi bulandırdılar sadece. Ve de hikayeyi kırpa kırpa atladıkları için her şeyi oldu bittiye getirmişler. Beğenenlere saygı duyarım ama orjinalinin yanından geçemez. En azından sadece grafikler değişseydi, özüne dokunulmasaydı. Hele karakterin o molotof kokteyli atması yok mu? Sanki Hogwarts'ta büyücü. Atacağı yere bakmadan Leviosa büyüsüyle cebinden uçarak gidiyor :D Mafia 3'ün sevilmemesinin en büyük nedenlerinden biri oyun motoruydu zaten. Tecrübesizlerin eline koskoca markayı teslim ettiler.
İşte burada da nostaljik hisler devreye giriyor. Bana sorarsanız ben Mafia 1'i baştan sona izledim ve günümüz için çok kötü bir oyun. Oynanış, grafikler, 1.elden de deneyimlediğim mekanikler ile günümüzde gitmeyecek bir oyun. Fakat bu konu da tartışmaya girmek konuyu amacından uzaklaştırır ve konu uzar. Çünkü nostalji konusunda tartışmak büyük ihtimalle sonuçsuz kalacak. Değişmesi çok zor hisler bunlar.

İşte burada da nostaljik hisler devreye giriyor. Bana sorarsanız ben Mafia 1'i baştan sona izledim ve günümüz için çok kötü bir oyun. Oynanış, grafikler, 1.elden de deneyimlediğim mekanikler ile günümüzde gitmeyecek bir oyun. Fakat bu konu da tartışmaya girmek konuyu amacından uzaklaştırır ve konu uzar. Çünkü nostalji konusunda tartışmak büyük ihtimalle sonuçsuz kalacak. Değişmesi çok zor hisler bunlar.
Evet, günümüz için çok eski kalıyor maalesef. Ama mekanikler Mafia 2 gibi olsa ve grafikleri Defitinive sürümdeki gibi olsa çok büyük etki bırakırdı. Neyse konuya dönme amaçlı TLOU kesinlikle remake değil onu belirteyim. Sadece kontrast basılmış, remastered bir sürüm. Kesinlikle kaçırılmaması gereken, PC oyuncuları için nimet bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı