The Last of Us optimizasyonu düzeltildi mi?

Daha iyisi var ama yine de günümüz oyunlarını rahat açabilecek bir şey almışsınız. Oyun zor değil, eğlenirsiniz.

Hocam oyun tekrar ediyor mu? Zombi oyunları genelde öyle oluyor. Şu an Days Gone oynuyorum. Hep aynı şeyleri yapıyoruz.

Oyun hâla daha düzelmiş değil. FSR ve DLSS kullanırsın diyenlere aldırış etme. FSR ve DLSS gözle görülür şekilde görüntüyü bozuyor şu anlık. Şahsen ben 5,7 saat oynamışım gözüküyor. Bunun ilk 2 saati gölgelendirici oluşturmaya gitti. O 2 saat boyunca işlemci %100 kullanım ve 95 dereceydi. Sonra 1 saat oynadım fakat o 1 saatin yarısı 5 dakikada bir çıkan ve oyunu 4- 5 dakikalığına kitleyen "Lütfen bekleyin" yazısı ile geçti. Sonra o problemi çözmek için oyunun dosyalarını doğruladım. Dosyaları doğrulayınca tekrar gölgelendirici oluşturmaya başladı. 3 saatlik oynanış süresini 5 saate çıkaran şey yine 2 saat süren gölgelendirici oluşturma oldu. Bugün ekran kartının yeni sürücüsü geldiği için sürücü güncellemesi yaptım ve oyuna girdiğimde yine gölgelendirici oluşturuyordu. İnternetten baktığımda sürücü güncelleyince gölgelendirici oluşturma işini baştan yapmak gerektiği yazıyordu. Yani oyunu toplam oynama sürem 7 saat olacak fakat bunun sadece yarım saatinde ben oyunu gerçekten oynadım.
Altta ise anlık sinir ile oyuna karşı yaptığım Steam incelemem var:

Ryzen 5 5500 ve GTX 1660 Ti ile oyunu 5 dakkika bile oynayamadım sürekli çöküyor iade ettim ben düzelirse tekrar alırım.

Oyun hâla daha düzelmiş değil. FSR ve DLSS kullanırsın diyenlere aldırış etme. FSR ve DLSS gözle görülür şekilde görüntüyü bozuyor şu anlık. Şahsen ben 5,7 saat oynamışım gözüküyor. Bunun ilk 2 saati gölgelendirici oluşturmaya gitti. O 2 saat boyunca işlemci %100 kullanım ve 95 dereceydi. Sonra 1 saat oynadım fakat o 1 saatin yarısı 5 dakikada bir çıkan ve oyunu 4- 5 dakikalığına kitleyen "lütfen bekleyin" yazısı ile geçti. Sonra o problemi çözmek için oyunun dosyalarını doğruladım. Dosyaları doğrulayınca tekrar gölgelendirici oluşturmaya başladı. 3 saatlik oynanış süresini 5 saate çıkaran şey yine 2 saat süren gölgelendirici oluşturma oldu. Bugün ekran kartının yeni sürücüsü geldiği için sürücü güncellemesi yaptım ve oyuna girdiğimde yine gölgelendirici oluşturuyordu. İnternetten baktığımda sürücü güncelleyince gölgelendirici oluşturma işini baştan yapmak gerektiği yazıyordu. Yani oyunu toplam oynama sürem 7 saat olacak fakat bunun sadece yarım saatinde ben oyunu gerçekten oynadım.
Altta ise anlık sinir ile oyuna karşı yaptığım Steam incelemem var:

600 TL çöp diyorsunuz yani.

4650G ile bitirdim çok zorlamadı.

Kaç FPS, hangi ayarlar?

600 TL çöp diyorsunuz yani.
600TL çöp oldu olmasına ama daha çok kızdıran şey satın almak istediğim başka bir şeyin indirime girmesi ve o 600TL olmadığı için alamayacak olmam. Yani hem daha çok istediğim bir şeyi alamıyorum hem de 600TL verdiğim oyun elimde kaldı öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı