The Last of Us oyununu açarken CMD ekranı açılıp kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1050ti
İşlemci
i5
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi oyunu acmak için tıkladığımda altta ekran görüntüsünde belirtiğim CMD ekranı kısa süreliğine açılıp kapanıyor. Sorun hakkında detaylı incelemelerde bulunmama rağmen henüz bir çözüme ulaşabilmiş değilim.

Oyunu Epic'ten indirdim. DirectX, .NET Framework, VCRedist güncel olduğunu kontrol etti. M ayrıca virüs taraması da yaptım. Dosyaları doğruladım. SFC /scannow gibi düzeltme işlemlerini de yaptım ancak oyun hala açılmıyor. Bu konuda yardımınızı talep ediyorum. ek olarak oyunun masaüstü simgesi ekte belirttiğim gibi oyunu epicden başlatsam da yine cmd ekranı karsıma cıkıyor

Ekran Alıntısı6.PNG

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-18_155519813.png
    resim_2024-02-18_155519813.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Bende epicten aldım oynadım bitirdim hatta. Açılırken bu ekran anlık milisaniye gelip gidiyordu ardından oyun açılıyordu sorun yok. Yönetici başlat veyatta dosya bütünlüğü doğrula.

Bende Epic'ten aldım oynadım bitirdim hatta. Açılırken bu ekran anlık milisaniye gelip gidiyordu ardından oyun açılıyordu sorun yok. Yönetici başlat veyahut da dosya bütünlüğü doğrula.

Dosyaları doğruladım brom ancak olmadı ben oyunu indirdiğimde masaüstü simgesi şu şekilde ekte belirttim, oyunun kendi dosyalarından acmak istersem hiç açılmıyor Epic'den ya da bu bozuk simgeden başlatırsam da CMD ekranı cıkıyor

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-18_155220149.png
    resim_2024-02-18_155220149.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 12
Dosyaları doğruladım brom ancak olmadı ben oyunu indirdiğimde masaüstü simgesi şu şekilde ekte belirttim, oyunun kendi dosyalarından acmak istersem hiç açılmıyor Epic'den ya da bu bozuk simgeden başlatırsam da CMD ekranı cıkıyor
Masaüstünde benim de böyleydi sorun yok zaten de oyunu masaüstünden açıyorsan epicten aç. Onun dışında gerçekten bilmiyorum sil tekrar yükle en kötü ihtimal.

Sorunum şu şekilde: Epic'den The Last of Us aldım ancak oyun bit türlü çalışmıyor oyun klasörünün içinde vc_redist. X64 var ve altta belirttiğim ekran görüntüsünde olduğu gibi gözüküyor, normalde bilgisayarımda yüklü ve birçok defa silip yeniden yükledim ama hala hata alıyorum oyunun acılmama sebebi bu vc_redist. X64 olabilir mi ve oyna ne yapabilirim? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-24_015503869.png
    resim_2024-02-24_015503869.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı problem oluyordu. NVIDIA Experience uygulamasından ekran kartını güncelle sorun çözülecektir. Eğer aynı sorundan şikayetçiysek tabii ki. Çok şaşırmıştım çünkü günlerce uğraştım düzeltmek için gerçekten.

Bende de aynı problem oluyordu. NVIDIA Experience uygulamasından ekran kartını güncelle sorun çözülecektir. Eğer aynı sorundan şikayetçiysek tabii ki. Çok şaşırmıştım çünkü günlerce uğraştım düzeltmek için gerçekten.
ekran kartım da güncel ancak sorun da bir değişiklik yok ne yazık ki, yine de cevap için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı