The Last of Us Part 1 PC düzeldi mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5-11400h 2.7GHz>4.5GHz
RTX 3050Tİ
16Gb Ram
500GB SSD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm TLOU1'i çıktığı gün indirecektim ama çok fazla hata ile birlikte çıkış yaptı.

i5-11400H 2.7ghz>4.5GHz
RTX 3050 Ti Mobile GPU(4 GB VRAM)
16 GB 3200MHz RAM.
500GB SSD.

Oyun şu an ne durumda elimdeki sistem ile akıcı oynayabilir miyim acaba? Ekran kartımın VRAM'inin biraz sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonradan düzelttiler mi bilmiyorum fakat oyun ilk çıktığı zaman DLSS'i çok kötü kullanıyordu.

Öte yandan 3050TI ile çokta iyi performans alamazsın.

Yaptıkları güncellemeler üst düzey sistemler için. 3050 Ti kalibresindeki kartları pek etkilemiyor. DLSS açmadan zaten performansı iyi olmayacaktır.

Yaptıkları güncellemeler üst düzey sistemler için. 3050 Ti kalibresindeki kartları pek etkilemiyor. DLSS açmadan zaten performansı iyi olmayacaktır.
Şimdi baktım da 2K düşük ayarlarda DLSS performans'ta 50 FPS'den 70 FPS'e çıkmış performans. 20 FPS'lik artış iyi fakat 3070'de bile DLSS performans gibi aşırı kötü bir görüntü sunan ayara rağmen 70 FPS alınması kötü. 3050TI ile hâla daha çok iyi performans almayacaktır.

Şimdi baktım da 2K düşük ayarlarda DLSS Performans'ta 50 FPS'den 70 FPS'e çıkmış performans. 20 FPS'lik artış iyi fakat 3070'de bile DLSS performans gibi aşırı kötü bir görüntü sunan ayara rağmen 70 FPS alınması kötü. 3050 Ti ile hâla daha çok iyi performans almayacaktır.

Sonuç olarak ortalama 50-60 FPS civarlarında oynayabilir miyim sizce?

Oyun hâlâ düzeltmedi. DLSS kapalı şekilde düşük ayarlarda 50-60 FPS arası oynatır. DLSS'in ne kadar etki edeceğini bilemiyorum da denemek lazım. Böyle güzel bir oyunu PC'ye portlarken nasıl bu kadar beceriksizlik yapabildiklerini anlamıyorum. Oyunun Steam mağaza yorumları da çok olumlu, oyun bozuk olmasına rağmen niye olumlu oy verdikleri de tartışılır.

Oyun hâlâ düzeltmedi. DLSS kapalı şekilde düşük ayarlarda 50-60 FPS arası oynatır. DLSS'in ne kadar etki edeceğini bilemiyorum da denemek lazım. Böyle güzel bir oyunu PC'ye portlarken nasıl bu kadar beceriksizlik yapabildiklerini anlamıyorum. Oyunun Steam mağaza yorumları da çok olumlu, oyun bozuk olmasına rağmen niye olumlu oy verdikleri de tartışılır.

Hocam şimdi indirmeme değer mi yani DLSS ile 50-60 FPS civarı oynatır mı?

Geri
Yukarı