The Last of Us Part 2 Remastered Geliyor

Naughty Dog'da uzun süredir aynı ve kendine has oyun motorunu kullanıyor hocam ve bu kullandıkları motor tamamen konsol oyunu yapmaya uygun bir motor. Zamanında biri uzun uzun açıklamıştı, ben kısaca anlatayım. Bu oyun motoru PS3 döneminden(Ki PS3 mimarisinin aşırı nefret edilen bir mimari olduğunu çoğu kişi biliyordur) kalma ve hep PS4'e PS5'e uygun hâle getirilip geliştirilen bir motor. Yani 3 nesildir sadece konsol mimarisine uygun olan bir motor. Böyle bir motordan bir oyunu alıp PC mimarisine port etmek çok uzun süren ve uğraştıran bir iş.

Bunlar remake yaparken de mi aynı motoru kullandılar? Onu bilmiyordum bak, dinozor çağında kalma motor kullanacaklarsa remake yapmanın ne anlamı kaldı ki, ilginç.

Bunlar remake yaparken de mi aynı motoru kullandılar? Onu bilmiyordum bak, dinozor çağında kalma motor kullanacaklarsa remake yapmanın ne anlamı kaldı ki, ilginç.

Hocam işte, Amaç 3-5 yenilik para kazanmak.

Hadi Part 1 remake yapıldı. Grafikleri Part 2 gibi oldu aynı motoru kullandıkları için. TLOU part 2 çok büyük yenilik olmadığı için aynı kalır. Bazı söylentiler var. PS5 Pro ile işin izleme gelirse, TLOU part 2 işin izleme gibi PS5 Pro'da ilk defa kullanılan bir oyun olabilir.

Hadi Part 1 remake yapıldı. Grafikleri Part 2 gibi oldu aynı motoru kullandıkları için. TLOU part 2 çok büyük yenilik olmadığı için aynı kalır. Bazı söylentiler var. PS5 Pro ile işin izleme gelirse, TLOU part 2 işin izleme gibi PS5 Pro'da ilk defa kullanılan bir oyun olabilir.

Milletin mumla, fenerle gezdiği post akokaliptik ortama ışın izleme koyarlarsa komedi olur. Hayır Metro Exodus Enhanced Edition'ı sanki matah bir olaymış gibi "RT olmayan kart açmaz!!" diye pazarladılar RX 6600 bile rahat rahat RT ultra oynattı.

Milletin mumla, fenerle gezdiği post akokaliptik ortama ışın izleme koyarlarsa komedi olur. Hayır Metro Exodus Enhanced Edition'ı sanki matah bir olaymış gibi "RT olmayan kart açmaz!" diye pazarladılar RX 6600 bile rahat rahat RT Ultra oynattı.

Orası öyle hocam.

Ama hiç belli olmaz. Oyunun havası çok değişik ve oyunda çok yağmur gibi yansıma detayı verecek olaylar çok.

Zaten PS3 neslinden beri yeni bir marka yapmıyorlar hocam. Saydığımız zaman:
PS3'te:
Uncharted 1, 2 ve 3
Last of Us 1
PS4'te:
Last of Us 1 Remastered
Uncharted 1, 2 ve 3'ü tek pakette sunan Remastered paketi
Uncharted 4 ve stajyer ekibinin yaptığı Lost Legacy.
Last of Us Part 2
PS5'te:
Uncharted 4 ve Lost Legacy'i tek pakette sunan Remastered paketi
Last of Us Part 1(Last of Us 1 Remake)
Last of Us Part 2 Remastered
Last of Us Online(Bu iş çalkantıda. İptal olma olasılığı var)

Baktığımız zaman bu oyunlar oynanış olarak diğer TPS oyunlarla çok farklı olmadığı gibi oynanış olarakta birbirine benziyor. Uncharted ile Last of Us arasındaki tek fark birinde kan ve vucüt parçalanması var, diğerinde yok. O yüzden aynı motoru geliştire geliştire gitmeleri normal.
Milletin mumla, fenerle gezdiği post akokaliptik ortama ışın izleme koyarlarsa komedi olur. Hayır Metro Exodus Enhanced Edition'ı sanki matah bir olaymış gibi "RT olmayan kart açmaz!!" diye pazarladılar RX 6600 bile rahat rahat RT ultra oynattı.
Last of Us Part 1'de "Real Time Reflections" diye çakma RT vardı bu arada hocam.

Standart PS5'te zaten ışın izleme var hocam.

Milletin mumla, fenerle gezdiği post akokaliptik ortama ışın izleme koyarlarsa komedi olur. Hayır Metro Exodus Enhanced Edition'ı sanki matah bir olaymış gibi "RT olmayan kart açmaz!" diye pazarladılar RX 6600 bile rahat rahat RT Ultra oynattı.

Bundan korktuğum için exodus u orijinalde oynadım😀

Last of Us Part 1'de "Real Time Reflections" diye çakma RT vardı bu arada hocam.

Onlar hikaye, açık mı kapalı mı anlamıyorsun bile. Ben Cyberpunk 2077'de Path Tracing'i gördükten sonra farkına vardım NVIDIA bugüne kadar bize maval okumuş. Normal RT ultra bile iyi görünmüyor onda baktıktan sonra.

O hayallerdeki ışın izleme odur, oyun baştan aşağı değişiyor. İlerideki konsollara bunu kaldıracak güçte ve sayıda RT çekirdekleri ekleyip FSR 3.0 ile güzelce desteklemeleri lazım. O vakit post apokaliptik oyunun bir çehresi tamamen değişir.

Geri
Yukarı