The Last of Us Part I PC ertelendi!

Bu nasıl saçma bir sebep yahu firmanın dizisiyle eş zamanlı çıkartarak satış arttırmak istemedi gayet doğal.
Dizi çekimlerine 2021 de başlandı ve çıkış tarihi hatta kaç bölüm olacağı, sezon finalinin ne zaman yapılacağı 1 yıldan uzun süredir belli. Eee madem dizinin sezon finaline oyun çıkartacaksın ne diye 3 mart açıklayıp daha sonradan 28 marta çekiyorsun? belli ki planlarınız dizi finaline oyun çıkartmak değildi aniden değişti.

Açık şekilde belli ne olduğu. Dizi acayip tuttu, IMDB 9.2 aldı bunlar da telaş yaptı aman oyun da çıkıyor dur erteleyek de millet final hype ı ile oyuna yüklensin, 10+ yıllık oyunu tam fiyattan köselim.

Kusura bakma çıkışına 1 aydan az bir süre kalmışken oyun erteleniyorsa ben burada art niyet ararım. Sırf dizi için oyuncuları 1 ay daha bekletiyorlar.

Herkes diziden sanmışta oyunu PC'ye portlayan ekip Naughty Dog'un kendisi. Bir bakın bakayım adamlar hiç PC'ye oyun portlamış mı? Uncharted portunu Iron Galaxy yapmıştı. Onlarda rezil Batman Arkham Knight PC portunu yapan ekibin aynısıydı. Yani anlayacağınız işin içinde sadece dizi yok oyunu portlayan ekibin tecrübesizliği de var. Muhtemelen beceremediler port etme işini. Ha dizinin de etkisi vardır kesin. Dizi oyunun senaryosu+ daha LGBT/SJW olduğu için yani orijinallikten uzak ve 10 yıl önce gördüğümüz senaryoyu tekrar sunduğu için oyunla aynı anda devam etmesi mantıksız olurdu. Düşünsenize oyunu oynamamışsınız ve PC'ye geleceği için heyecanlısınız. 3 Mart'ta oynuyorsunuz ve dizinin aynısı olduğunu görüyorsunuz. Bu sefer de ikileme düşersin acaba hangisini ilk bitirsem diye. Üstüne Steam incelemende de bundan bahseder ve satışların bir süreliğine düşmesine sebep olabilirsin.

Aslında benim işime gelir Hogwarts Legacy rahat rahat oynarım artık. :D
Benim de hiç işime gelmiyor. Ne güzel 3 Mart Last of Us, 24 Mart Resident Evil 4 oynarım diyordum. Şimdi iki oyunda yan yana. 2 oyunun da 10-15 saat sürdüğünü biliyorum ama Mart'ın sonu sınav haftası olacağı için artık birini biraz geç oynamam gerekecek. Neyse ki Last of Us'ı konsolda bitirdim de o bana çok koymayacak.

Pek sanmıyorum. Uncharted'ta da aynısı oldu gayet güzel şekilde çıkış yaptı oyun.
Uncharted o kadar ertelenmeye rağmen problemlerle dolu çıktı. Çok satmaması bir yana problemleriyle de en çok kötü eleştiri alan ve tartışma konusu açılan Sony portu oldu. Adamlar işlemcinin gücü yetmesine rağmen milletin oyunu oynamasına izin vermedi ve bu problemi çözmeleri 1 ay sürdü. FSR ve DLSS'i de hiç iyi kullanmadığı hatta suları çok bozduğu için DLSS destekli kartların bile FSR açmak zorunda kaldığı bir oyundu.

Geri
Yukarı