Sürprizbozan The Long Dark hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
4 Wintermute bölümünü de tamamladım, 5'i iple çekiyorum. Benim için çok keyifliydi. Survival kısmı benim ilgimi pek çekmedi. İlk kez bu tip bir oyun oynayan için yürüme simülatörü olarak gelmesi gayet normal. 1. bölüm, diğer bölümlere kıyasla gerçekten sıkıcı. Getir-götür işi yapıyoruz sadece. 2. bölümden sonra hikaye tarafında işler kızışıyor. Açıkçası çayını, kahveni alıp film izler gibi; arkaya da sakin bir müzik açıp oynanacak nadir oyunlardandır benim için.

Eklemek isterim. Bir ara Epic, oyunu ücretsiz verdi.
Evet, geçen yıl Epic Games'de ücretsiz verilmişti.

Game Pass'ten ayrılması sebebiyle Long Dark'a şans vermek istedim. Gerçekten güzel duruyordu, Erzurum vs olaylarıyla da adını çok duymuştuk. Hikaye başlangıcı çok güzeldi. Ancak 1.bölümün bitmesiyle oyunda akan yazıları görünce şok geçirdim. 4.5 saat oynadığım oyunun daha 1. bölümünü bitirmiştim.

Koca 1 bölümde sadece yürüdüm. Basitte açtığım için büyük ihtimal, kurtlar saldırmıyordu. Saldırsada silah savunma vb hiçbir şeyimiz yoktu. :)

Oyunun %65'i yürümek. %20 lootlama. %15 konuşmak. Bunu göz önüne alarak yürümekten keyif almayı beklerken, sürekli yorulan sürekli nefes sesleri duyduğunuz bir oyundan ibaretti. Yürümeyi daha kısa tutup biraz daha akıcı bir oyun beklerdim. Şu an kalan bölümleri oynamayı düşünmüyorum.

Sizler Long Dark hakkında ne düşünüyorsunuz? 2.bölüm ile birlikte bu sorunlar azalıyor mu? Daha akıcı hale gelir mi? Not olarak şunu da eklemek isterim, hayatta kalma oyunu olarak oynamıyorum. Hikayesini ön planda tutmak amacıyla, akıcı bir oyun deneyimi için basitte açtım.

Eki Görüntüle 1726519

Hocam siz yine iyi dayanmışsınız.
Oyunda yürürken içim geçiyordu benim.
Daha ilk birkaç saatte sabrım kalmadı direkt sildim oyunu.

Çok sevdiğim bir oyundur kendisi ama geliştiriciye hep kızarım. Oyunda gelişmesi, değişmesi, düzeltilmesi gereken onca şey varken hiçbir şey yapmıyorlar neredeyse. Grafikler ultra'da bile kesmiyor, haritanın her yeri iç içe geçmiş modellerle dolu, mantık hatası olan durumlar çok fazla. Kısaca oyunun kapasitesinin kullanılmadığı yönündeyim.

Oyunun ana haritalarını oynuyorum. Yeni gelen DLC Tales from the Far Territory daha satın alıp oynamadım. Ana haritasında en kolay yerden başlayıp en zor haritaya kadar keşfede keşfede gidiyorum. Arada ayı hırpalıyor, Amerikan geyiği denk gelirse o da kafa atıyor gül gibi geçinip gidiyorum :D 296 saatim var. Arada canım sıkıldıkça girip oynuyorum. Hikayeleri pek oynamadım sadece son bölümünü oynadım diğerlerini izlemiştim.

Başkasını oynarken izlemek keyifli fakat oynarken aynı keyfi alamadım, belki de kafamda düşünceler olduğundandır.

Hocam bu oyun pintipandan seyredilir kendin oynarsan bence sıkılırsın loot ve yürümekten başka bise yok ama çayını kahveni cipsini her neyse alıp aç pintipandayi bide kışın buz gibi havada on numara gidiyor long dark tavsiye ederim 🤭🤭🤭

Geri
Yukarı