"The system found unauthorized changes on the firmware" hatası

WindowsHata

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı 1 aydır açmıyordum bir sorun yoktu biraz önce açtım ve mavi ekran verdi kodu göremedim. Sonrasında ise başlıkta da yazılı olan "the System found unauthorized changes on the Firmware operating System or UEFI drivers press n." hatasını verdi. Bilgisayarda önemli dosyalarım var format atma şansım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca: Cihazın Frimware'i üstünden izinsiz bir değişiklik yapıldığı için sistem kendisini çalıştırmıyor.

Windows Frimware üsütnde yetkisiz değişiklikler bulmuş.

Bu sistemi nasıl başlatabiliriz? Niye kendi kafasına göre karar veriyor?

Şöyle virüs veya bilinmeyen bir saldırı sonucu birisi cihazınızın Firmware'ini değiştirmeyi denemiş bunun sonucunda Windows olan biteni anlamış ve sizi uyarıyor.

Kısaca cihazınızın Firmware'ni değiştirmeyi deniyorlar dikkat edin bu yüzden sistemi başlatmayacağım diyor size.

Son olarak aşağıdaki sorulara cevap verirsen daha fazla yardımcı olabilirim:
Siteminiz nedir?
Korsan uygulama kullandınız mı?

Sonuna press "n" diye bid not eklenmiş denediniz mi n ye basmayı?
Denediyseniz cihazın elektrikle tüm bağlantısını kesip BIOS pilini çıkarın. 3-5 dakika bekleyip geri takın ve tekrar deneyin.

Şöyle virüs veya bilinmeyen bir saldırı sonucu birisi cihazınızın Firmware'ini değiştirmeyi denemiş bunun sonucunda Windows olan biteni anlamış ve sizi uyarıyor.

Kısaca cihazınızın Firmware'ni değiştirmeyi deniyorlar dikkat edin bu yüzden sistemi başlatmayacağım diyor size.

Son olarak aşağıdaki sorulara cevap verirsen daha fazla yardımcı olabilirim:
Siteminiz nedir?
Korsan uygulama kullandınız mı?
Bilgisayarda H81 anakart, 1 SSD ve bir HDD var. Hiçbir korsan uygulama yok sadece Steam, Chrome ve Steam üzerinden indirdiğim oyunlar var. Sistem tam 1 aydır hiç açılmadı ve kullanılmadı.

Sonuna press "n" diye bid not eklenmiş denediniz mi n ye basmayı?
Denediyseniz cihazın elektrikle tüm bağlantısını kesip BIOS pilini çıkarın. 3-5 dakika bekleyip geri takın ve tekrar deneyin.
Şuan ekranımda sadece ekteki satır var. Bazen tekrar press n yazan hata geliyor n'ye basınca ise bios açılıyor.

Dosya Ekleri

• 16591069191754808047410163445711.jpg
    16591069191754808047410163445711.jpg
    19,6 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı