The Walking Dead Episode 1 Kullanıcı İncelemesi

Yer
Adıyaman
g6xb3.jpg

Önce çizgi romanı, sonra dizisi, şimdi de oyunu çıktı. Gerçekten harika bir senaryosu olan, harika FPS tarzı bir oyun. Grafikler çizgi film gibi olsa da oynanmaya değecek harika bir oyun. Şimdi size oyun hakkında trailer'lar, videolar, ekran görüntüleri paylaşacağım.

Episode 1 Bilgilerini ve Trailer’ını paylaşacağım öncelikle.

Episode 1'de biz bir profesör olarak biliniyoruz fakat bir cinayet işlemişiz. Onun için hapishaneye götürülüyoruz ve karşıda bir zombi. Arabayı süren polis zombiye çarpınca aşağıya yuvarlanıyoruz. Ardından ordaki pompalı tüfeği kullanarak ve ordaki sadece 1 mermiyle canlanan polisi öldürüyoruz. Ayağımız da hasar görünce yerde biraz duruyoruz. Karşıda bir kız görünüyor, yardım et diyoruz fakat etmiyor. Koşarak uzaklaşıyor. Ardından zombiler 10 15 çoğalıyor. Biz de ayağa kalkıyoruz, zor da olsa ilerdeki çitlerden öbür tarafa zıplıyoruz, kurtuluyoruz. Ardından orayı biraz araştırıyoruz. Evde bir kız yaşadığını anlıyoruz, bir telsiz buluyoruz. Telsizde o küçük kız konuşmaya başlıyor, biz de sohbet ediyoruz, kendini göster diyoruz. Kendini ağaç evinden kafasını çıkararak gösteriyor. Ardından arkamızdan zombi geliyor. Onu o küçük kızın yardımıyla öldürüyoruz. Ardından ismini soruyoruz, Clementine diyor. Sonra Lee, yani bizim adam burada duramayız diyor. Az ilerde 2 adam görüyoruz. Sizin seçiminize bağlı; akşam giderseniz bir polis ve bir adamla karşılaşırsınız fakat sabah giderseniz 2 adamla.

Ardından onlar bizi bir çiftlik evine götürüyor. Orda sabahlıyoruz, orda bir aile daha kalıyormuş. Aile reisi Kenny, karısı Katjaa ve oğlu Duck, ardından o bizi kurtaran adamın yanına gidiyoruz. O da çit yapıyor ki zombiler giremesin. Biraz yardım ediyoruz, ardından adamın babasına yardım ediyoruz. O sırada zombiler içeri girmeye başlıyor biz koşuyoruz. Orda hem Duck var hem de Bizi kurtaran adam. Birine yardım ediyoruz. Seçiminize bağlı ama 2 seçimde de o bizi kurtaran adam ölüyor. Sonra oradan kovuluyoruz. Kenny bizi macon'a bırakacağını söylüyor. Orda benzinimiz bitiyor, zombiler saldırmaya başlıyor fakat 1-2 kişi bizi kurtarıyor. İçerde ise 5 kişi var. Huysuz olanın ismi Larry, yardımsever kızın ismi Carley, Elektronikçi Doug ve Glenn. Aslında burası bizim eczanemiz fakat kimse bilmiyor. Aslında Lee'nin ve ailesinin. Büyük tartışmalar yaşanıyor ve Larry kalp krizi geçiriyor. Onun için ilaç bulamamız lazım. Bir kaç şey çaktırıyoruz fakat anlamıyorlar. Burada ilaç olabilir falan diyoruz, sonra Glenn ben benzin bulmaya gideceğim diyor ve gidiyor. Biz de eczaneye gidecek olan yeri araştırıyoruz. O sırada Carley geliyor, senin bir suçlu olduğunu biliyorum diyor. Ardından yerde fotoğraf buluyor, ailesinin fotoğrafı. Sonra inceliyor, ardından dışarıyı gözetliyorlar. Zombileri oyalıyorlar, sonra kardeşi de zombiye dönüşmüş olduğunu görüyor, onu öldürüyor. Sonra anahtarı alıyor, eczaneden ilaç getireceği sırda alarm çalmaya başlıyor. Sonra dışarı kaçmaya başlıyorlar ve dışardaki hotel kısmında buluşuyorlar. O sırda Larry bize yumruk atıyor fakat Kenny sayesinde kurtuluyor. 1. Episode’da bir kadınla da karşılaşıyoruz fakat intihar ediyor.

Episode 1 Trailer

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Episode 1'den Görüntüler:

g6xfm.jpg

g6xft.jpg

g6xfv.jpg

Arkadaşlar her gün 1 Episode'u paylaşacağım. Yarın da 2. episode'u paylaşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun, oyuncunun kişisel kararlarına göre ilerlediği için, her bir kararı paylaşman zaman alacaktır. Tüm Episode serisini bitirdim. Oyun gerçekten güzel, insanı kolay sürüklüyor. Bir de birazcık dil gereksinimi gerekiyor :)

Eline sağlık. Süper bir inceleme yapmışsın. Bağlaçlara ve noktalama işaretlerine biraz daha dikkat edersen anlatım çok daha akıcı ve okunur olacak. İlk yazını baştan aşağıya yazım ve imla kurallarına uygun olacak şekilde güncelledim. İkinci incelemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Dip not: Episode, "episod" diye okunur. "Episode'u" şeklinde kullanabilirsin cümle içinde :)

Eline sağlık. Süper bir inceleme yapmışsın. Bağlaçlara ve noktalama işaretlerine biraz daha dikkat edersen anlatım çok daha akıcı ve okunur olacak. İlk yazını baştan aşağıya yazım ve imla kurallarına uygun olacak şekilde güncelledim. İkinci incelemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Dip not: Episode, "episod" diye okunur. "Episode'u" şeklinde kullanabilirsin cümle içinde :)
Ben katılmıyorum çok düz bir şekilde anlatmış ve fazla yorum da katmamış. Oyunu bitiren herkes böyle yazabilir.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı