The Witcher 1 Genelev Odasının Kapısında Seccade

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben cami demedim ki. Seccade dedim. Çin malı değil Türkiye üretimi.

asdfg.jpg

Bu arada evet seccade kutsal değil ancak burda kasıt önemli.

Dinsel imajların kirlenmesini protesto eden bir duruş ortaya koymak için dini hassasiyetinizin yüksek olması gerekmiyor.

Bu İslami değil Haysiyet odaklı bir duruştur.

Teşhis doğru gibi geliyor.

Oyunlardaki sübliminal ayrıntılar.

Böyle sürekli yeşillendirilebilecek bir başlık oluşturulabilir aslında. :D

Son olarak, her ne kadar seccadeye odaklanmaya çalışsam da az ötedeki sarışın hanımefendiye bakakalmaktan kendimi alamadım. :D

Ama ne yazık ki burada bir sübliminal ayrıntı sözkonusu değil. :D

Belki Beyaz Rusların global çıkarları ile ilgili bir şeyler uydurabiliriz. :D

Oyundaki çevirmenlerden biriyim (donanımhaber'deki nick de aynı). Ondan konu dikkatimi çekti. Seccade nerede? Sanırım mobilden baktığım için göremedim, o dolapların yanındaki şey mi? O ise o halı, seccade değil, arkadaşların bahsettiği gibi motiflemeler evrensel. *Seccade diyince hep yere bakmıştım, şimdi anladım. Gene de onlar cami değil, kubbeli yapılar sadece camide kullanılmıyor ve evrensel yine o mimari*
Biz ise üstüne isim yazmadık çünkü kafamıza göre isim yazılmıyor üstüne, oyun nesnelerin isimlerini özellikle dil dosyalarında belirtiyor, biz ona göre çevirdik. "Seccade"yi ise öylesine koyduğu için belirtmemiş dosyalarda.

Oyunda ise "sübliminaller" yok, direkt söylüyor zaten karakterler. Tanrılara inanmayıp söven de var Tanrı yoluyla kandıran da; sanırım Geralt'ın da bir "hay onun Tanrısına" anlamında bir diyaloğu vardı. Kendi aramızda bazı söylemleri hafifletsek mi dediğimizi hatırlıyorum ama aslı bu deyip vazgeçmiştik. Bu derece şeyleri görmeyip de kenarda bir tane halıyı İslam'a hakaret etmek istediler diye algılamak nasıldır bilmiyorum, sanırım Türk halkı cidden okuduğunu anlamıyor.

Neyse en azından oyundan dini hassasiyet çıkaracak arkadaşları uyarayım, buralar sürprizbozan (spoiler), Gölün Hanımı ile sevişmeyin, o oyundaki bir tanrıça.

İnsanın değerlerine saygı diye bir tanım var.
Seccadeye nasıl benzemiyor?Anlamadım.
Orda haç'a benzer,Davut yıldızına benzer veya farketmez ataist bir arkadaşımızın değer verdiği bir figür bile olsa.
Olmamalı ve olmaması gerektiği belirtilmelidir.
Kaldiki, her kesimden dik kafalı şahsiyetler çıkıp, bu tarz ırkçılıklar yaparak huzursuzluklar çıkarıyor.
Ataist,agnostik ve hristiyan arkadaşlarım oldu asla değerlerime saygısızlık görmedim ve göstermedim.
Bu resmi göndersem şuan, onlar bizden daha çok tepki verecektir.

İnsanın değerlerine saygı diye bir tanım var.
Seccadeye nasıl benzemiyor?Anlamadım.
Orda haç'a benzer,Davut yıldızına benzer veya farketmez ataist bir arkadaşımızın değer verdiği bir figür bile olsa.
Olmamalı ve olmaması gerektiği belirtilmelidir.
Kaldiki, her kesimden dik kafalı şahsiyetler çıkıp, bu tarz ırkçılıklar yaparak huzursuzluklar çıkarıyor.
Ataist,agnostik ve hristiyan arkadaşlarım oldu asla değerlerime saygısızlık görmedim ve göstermedim.
Bu resmi göndersem şuan, onlar bizden daha çok tepki verecektir.
Aynen öyle, maalesef!

Açıkçası ne olduğu tam olarak belli değil, bu yüzden yorum yapmak doğru olmaz. CD Project Red'e bu konu hakkında mail atmak, bahsi geçen fotoğrafın ne olduğuna dair bilgi verebilir.

Konunun üzerinden de zaten 3 yıl geçmiş.

Hortlatılan bir diğer konu... Moderatörler hortlatan arkadaşın mesaj kastığını umarım cezalandırırlar. Konuya dönecek olursam, çok belli değil.

Technopat Sosyal'de 'gereksiz' olmadığı takdirde konu 'hortlatmak' serbest. Mesaj kasmak için yazıyorum (!) ne kadar eminsiniz öyle.
Sana dememiş bir üstteki arkadaşa demiş.

Bu arada CDPR'nin böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Oyunu oynadım kendim de gördüm bildiğimiz halı bunlar, duvara asılan halılar olur ya, tıpkı onlar gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı