Çözüldü The Witcher 3 0xc000007b Hatası

• Konuyu başlatan JJmc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 808
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

JJmc

Hectopat
Merhaba, bilgisayarımda çıkan yazılımsal sıkıntı yüzünden bilgisayarımı tamamen sıfırladım ve sıfırladıktan sonra birkaç oyun indirdim. İndirdiğim 2 oyundan biri Payday 2, bir diğeri ise GTA V idi. GTA V'te sıkıntı çıkmazken Payday 2 ilk önce msvcr120.dll hatası verdi. Msvcr120.dll'yi bulup yerine yerleştirdikten sonra ise 0xc000007b hatası vermeye başladı. Çok fazla şey denedim ama çözemedim ve silip tekrar yüklemeyi düşündüm. Sildikten sonra Witcher 3 indirmeye karar verdim ve Witcher 3'ü kurduktan sonra onda da 0xc000007b hatası aldım. Ne yapmam gerektiğini çözemedim. Witcher 3 Process Monitor logu burada. Umarım sorunu çözebilirsiniz. :/

Çözüm
C:\Windows\System32\msvcr120.dllBunu silip bunları kurun.
Dışarıdan bulduğunuz DLL dosyalarını bilgisayarınızın içine kopyalamayın önce Net Framework indirin sonra Microsoft redistributableları tek tek indirip kurun sorun çözülecektir ekran kartı driverinizi Driver Booster gibi uygulamalardan güncellemek yerine sitesinden indirin.

Dışarıdan bulduğunuz DLL dosyalarını bilgisayarınızın içine kopyalamayın önce net Framework indirin sonra Microsoft redistributableları tek tek indirip kurun sorun çözülecektir ekran kartı driverinizi Driver Booster gibi uygulamalardan güncellemek yerine sitesinden indirin.

Dediğin bu şeylerin hepsini denedim ve ekran kartını da GeForce Experience ile son sürüme getirdim. Ama yine de hala düzelmedi.

C:\Windows\System32\msvcr120.dllBunu silip bunları kurun.

Çözüm
C:\Windows\System32\msvcr120.dllbunu silip bunları kurun.

Teşekkür ederim Witcher 3 ile ilgili olan sorun tamamen düzeldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı