Çözüldü The Witcher 3 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

nirnin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Steam üzerinden yeni indirdiğim Witcher 3'ü açmaya çalışırken malum hatayı alıyorum. Oyun dosyaları Steam üzerinden doğrulandı, güncellemeler kontrol edildi, gerekli bütün yazılımlar Visual, DirectX, .NET Framework vs. kaldırılıp yeniden yüklenildi sonuç aynı. Process Monitor ile sorunu kaydetmeye çalıştım umarım doğru yapmışımdır.
Yardımlarını rica ediyorum.

Çözüm
Sanirim elle birkac yere eksik dosyalari atmissiniz. Bu islerde yeni oldugum icin konumunu tespit etmekte zorlaniyorum.

Eger sandigim gibi manuel olarak DLL dosyasi indirip attiysaniz, kaldirip verdigim paketlerin kurulumunu yapin. Özellikle asagidaki konumdan.

C:\Windows\System32\msvcp120.dll

Sildikten sonra tekrar yukaridakini kurun.
Yanlış bilgi
d3dx9_35.dll indir | DLL‑ buradan bu DLL'nin 32 Bit'lik olan versiyonunu indirin. System32'ye ya da oyunun kurulu olduğu klasöre atın ve tekrar oynamayı deneyin. System32 ve TheWitcher 3 klasöründeki d3dx9_35.dll DLL'nin yedeğini almayı unutmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Silin;

C:\Windows\SysWOW64\msvcp120.dll

Kurun;

Silin;

C:\Windows\SysWOW64\VCOMP110.dll

Yükleyin;

Cözüm olmazsa ayriyeten C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher 3\bin\x64\DINPUT8.dll dosyasini da silip tekrar deneyin.

Redist'leri kurarken yüklenmeyecek olursa mevcut olanlari onarmayi deneyin veya tamamen sistemden kaldirdiktan sonra tekrar kurun.

Ise yaramayacak olursa lütfen tekrar rapor paylasin.

Sanirim elle birkac yere eksik dosyalari atmissiniz. Bu islerde yeni oldugum icin konumunu tespit etmekte zorlaniyorum.

Eger sandigim gibi manuel olarak DLL dosyasi indirip attiysaniz, kaldirip verdigim paketlerin kurulumunu yapin. Özellikle asagidaki konumdan.

C:\Windows\System32\msvcp120.dll

Sildikten sonra tekrar yukaridakini kurun.

Çözüm
En başta farklı farklı dlc hataları verdi onları manuel attıktan sonra en son bu hatayı aldım. Birkaç kez dll attım ama hangileri bilemiyorum, internetten araştırırken önüme çıkanları içime sinmesede attım. O yüzden onları kaldırmam pek mümkün görünmüyor. Sorun eksik bir dll ise bütünlüğünü doğrulayıp eksik veya hasarlı olanları bildiren bir yazılım, uygulama var mıdır? Veya şuan temel neden nedir bilebiliyor muyuz?

Raporlara düşen girdilere bakınca C:\Windows\System32\msvcp120.dll dosyasını elle attığınız görülüyor. Denildiği gibi bu dosyayı silip söylenen paketleri kurdunuz mu?

msvcp120.dll dosyayı ilk olarak SysWOW64 klasöründen silmiştim. Şimdi tekrardan hem buradan hem de System32 üzerinden silip ilgili uygulamaları tekrar yükledim ve sorun ortadan kalktı.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim.🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı