Sürprizbozan The Witcher 3, aşırı güçsüzüm

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selamlar, yaklaşık 2 hafta önce Witcher 3 satın aldım. Dizisini zaten 2 kere bitirmiştim ve Witcher evrenine az çok hakimdim. Ve Witcher 3'ü de oynamasam da çok seviyordum. Oyuna başladım ilk başlarda güzeldi sonra 6. saatime geldiğimde, ana görevlerde baronun çocuğunu berbatçık halinden kurtardığımız bölüme geçtim. En az 10 kere öldüm geçemedim iki türlü de denedim hem direkt öldürdüğümüz hem de sakinleştirip öldürmediğimiz şekli de ikisi de olmuyor. Sonra aksiyon-RPG oynadığım aklıma geldi ve yan görev yapmaya gittim. Yan görevlerde de bir tane kurt adam var ve ben vurdukça canını tekrar fullüyor. Ve her vurduğumda can yeniliyor kesmek imkansız oluyor. Arkadaşım oyunu bitirmişti ona sordum soru işaretleri var haritalarda onlara git dedi XP kas dedi. Bende gittiğim hepsi 14 level olan Nilfguard'lı 3 tane asker tarafından ilk görevde tek yedim. Ben 3 levelim. Daha önce RPG oyunu oynadım ama az oynadım konuya hakim değilim sadece Witcher evrenine hakimim. Para falan da olmadığı için ne zırh, ne kılıç ne de iksir yapabiliyorum. Ana görevde de takıldım yan görevde de mini görevlerde de ne yapacağımı anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle size tavsiyem oynamadıysanız, serinin diğer oyunlarına mutlaka bulaşmanız. 1. oyundan itibaren tüm seriyi oynarsanız, inanılmaz bir tatmin yaşarsınız. Diğer türlü zaten hikaye size çok karmaşık gelecektir. Sorununuza gelecek olursak, öncelikle oyunda mümkün olduğunca yan görev yapmaya çalışın. Rpg oyunlarının omurgası hikaye ise, derisi yan görevleridir. Witcher bu konuda inanılmaz eğlenceli ve sürükleyici yan görevler sunarak, biz oyuncuların işini oldukça kolaylaştırmakta. Kesinlikle denk geldiğiniz her yan görevi yapmalısınız. İkinci olarak, eğer imkanınız ve azminiz varsa; belirli sınıfların zırhlarını ve kılıçlarını bulun (örneğin ayı okulu zırhı). Savaşmaktan çekinmeyin. Gördüğünüz her canavarı ( tabi seviyesi sizden düşükse) öldürmeye çalışın. Ben şahsen baron görevini diğer yan görevleri ve kontratları tamamladıktan sonra bitirmiştim. Baronun bulunduğu şehirdeki ve pek tabi civar köylerdeki yan görevleri ve kontratları tamamlarsanız, görevi rahat rahat geçersiniz. İyi oyunlar diliyorum.

Öncelikle teşekkürler, tekrar başlamaya üşenebilirim bilmiyorum fakat söylediklerini harfi harfine yapmaya çalışacağım. Quen çok fazla kullanıyorum ama olmuyor yenemiyorum. Hazine görevlerinde de suyun altında bir hazine vardı etrafında canavarlar vardı alıp kaçmayı denedim hazine kilitli, anahtar da büyük ihtimal canavarları kesince geliyor. Suda vuramadığım için tekne üstünden arbaletle vurayım dedim hasarım yetmiyor. 5 ok attım anca çeyrek canı gitti tek canavarın.
Suyun altında mousenin tekerleğine basarsan Geralt otomatik olarak arbalet çıkartıyor ve kendi ateş ediyor.Nişan alma derdin kalmıyor.Sadece bir kez basman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı