The Witcher 3 Mini İnceleme

Oyunda 100 küsur saatim var. Müzikleri çok iyi. Atlaması evet saçma ama Geraltın sesi oldukça iyi. Savaş mekanikleri gayet yeter. Bir sürü pazardan simya tarifi alıp veya zanaat (silah, zırh) kendim yapıyorum. Görev odaklı olması dışında gidip farm yapabiliyorsun. Bazı görevleri karmaşık arada iyi geliyor. Hikayesi çok iyi. 35 saatte düz oradan oraya koşup bitirmişsindir sen. 2015 oyunu yapım aşamasını da sayarsan 2013. GTA 5 oynayıp bu yorumu yapıcağını sanmıyorum. Yapıyorsan ciddiye almayacağım.

Oyunda 100 küsur saatim var. Müzikleri çok iyi. Atlaması evet saçma ama Geraltın sesi oldukça iyi. Savaş mekanikleri gayet yeter. Bir sürü pazardan simya tarifi alıp veya zanaat (silah, zırh) kendim yapıyorum. Görev odaklı olması dışında gidip farm yapabiliyorsun. Bazı görevleri karmaşık arada iyi geliyor. Hikayesi çok iyi. 35 saatte düz oradan oraya koşup bitirmişsindir sen. 2015 oyunu yapım aşamasını da sayarsan 2013. GTA 5 oynayıp bu yorumu yapıcağını sanmıyorum. Yapıyorsan ciddiye almayacağım.
GTA 5'e gelene kadar çok fazla oyun var Witcher 3'ün mekaniklerinden daha güzel olan. Evet hızlı ilerleyerek 35 saatte bitirdim çünkü mekanikleri gerçekten beni çok yordu. Bu arada Geralt'ın sesinin güzel olduğu konusunda sana katılmıyorum. Tabii ki senin görüşüne saygı duyuyorum.
Oynanış kötü mü oyun oynanış olarak kendini daha ön plana çıkaran bir yapım.
Oynanış mekanikleri gerçekten kötü. Geralt'ın sağa sola o hızlı dönüşleri, zıplama mekaniği sorunu vs. Çok fazla yorucu geldi bana.

Son düzenleme:
Kötü tüm oyun kaç vurla geçiyor combatta hiçbir hareketlilik yeni bir şey olmuyor.

Size göre der saygı duyarım fakat onca düşman var bütün düşmanlara uygulanan farklı yağlar farklı etki uygulayan iksirler mutajen özleri büyüler kabiliyetler belli ki oyuna çok kafa yormamışsınız.

Size göre der saygı duyarım fakat onca düşman var bütün düşmanlara uygulanan farklı yağlar farklı etki uygulayan iksirler mutajen özleri büyüler kabiliyetler belli ki oyuna çok kafa yormamışsınız.
Bunun sizcesi yok bariz bir gerçek. 2 Kez tüm DLC'ler ile birlikte bitirdim tüm Witcher okulu teçhizatlarını ve mutasyonları da fulledim. Witcher 3 de yağlar o kadar önemli değil çok rahat kesiliyor canavarlar W1 ve W2 deki kadar önemli değiller. Büyülerde o kadar etki etmiyor zırh deşiyorsun ya da kalkan basıyorsun ötesi var mı bunun yok olay hâlâ kaç vur. Odyssey'in combatı ise sürekli kendini yeniliyor hiçbir zaman yerinde sayıyormuşsun hissini vermiyor attığın her adımın karakterini geliştirdiğini hissediyorsun. En basit örnek 1. Seviye kalkan kırma hareketi düşmanın elinden kalkanı alıp ona vurmakken 3. Seviye kalkan kırma hareketi kalkanı paramparça edip düşmanı çok uzağa fırlatıyor işte Witcher 3'ün combattaki eksiği bu girdiğin tüm savaşlar aynı. Boss çeşitliliği yok hepsi birbirinin farklı renklileri son boss şaka gibi. Witcher 3 sevme sebebimiz karakterleri ve atmosferi.

Bunun sizcesi yok bariz bir gerçek. 2 kez tüm DLC'ler ile birlikte bitirdim tüm Witcher okulu teçhizatlarını ve mutasyonları da fulledim. Witcher 3'de yağlar o kadar önemli değil çok rahat kesiliyor canavarlar W1 ve W2'deki kadar önemli değiller. Büyülerde o kadar etki etmiyor zırh deşiyorsun ya da kalkan basıyorsun ötesi var mı bunun yok olay hâlâ kaç vur. Odyssey'in combatı ise sürekli kendini yeniliyor hiçbir zaman yerinde sayıyormuşsun hissini vermiyor attığın her adımın karakterini geliştirdiğini hissediyorsun. En basit örnek 1. seviye kalkan kırma hareketi düşmanın elinden kalkanı alıp ona vurmakken 3. seviye kalkan kırma hareketi kalkanı paramparça edip düşmanı çok uzağa fırlatıyor işte Witcher 3'ün combattaki eksiği bu girdiğin tüm savaşlar aynı. Boss çeşitliliği yok hepsi birbirinin farklı renklileri son boss şaka gibi. Witcher 3 sevme sebebimiz karakterleri ve atmosferi.

Kesinlikle Witcher 3'de karakter gelişimi olayı var her büyü her iksir geliştirilebiliyor sadece sizin oynayış çeşitliliğinize kalmış bir şey ister simyacı olarak kasar öyle ilerlersiniz ister sadece büyü yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz yani bu kadar fazla çeşitlendirilebilecek büyü iksir kombinasyonu varken hala vur kaç demenizi anlayamıyorum ve canavarlar pek önemli değil demişsiniz fakat W2'de canavar çeşitliği diye bir şey yoktu sadece 2-3 tane bölüm sonları bossları vardı ki en sonuncusu insan zaten Witcher 3'de canavar çeşitliliği epey fazla bu da farklı strateji yapmamıza farklı büyü ve iksir kullanmamız demek oluyor oyunu bir ölüm marşında oynarsanız demek istediğimi anlayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı