The Witcher 3 yamasında bazı çevirilir yanlış

TheMeliodas

Decapat
Yer
İstanbul'da küçük bir yer
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Selam Technopat kullanıcıları. Biliyorsunuz ki yakın bir zamanda The Witcher 3 ücretsiz bir şekilde güncellendi ve güncellenmeden önce ben oyuna Türkçe yama kurmuştum bu güncellemede yamaya bir şey olmadı fakat bazı çeviriler yanlış oluyor örneğin "Witcher" kelimesine "efsunger" diyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Başka bir Türkçe yama kurun.

Bu düzeltebileceğiniz bir şey değil, belki yama dosyasındaki bütün "efsunger" kelimelerini "witcher" olarak değiştirebilirsiniz.

Oyunda zaten Türkçe desteği var neden ekstra yama kurma gereği duydunuz ki? Orijinaline çevirip deneyin.

Sebebi şu olabilir. Witcher 3'ün ilk halinde çeviriyi bizim gönüllüler yapmıştı ve muazzamdı, sonra CDPR bir stüdyo ile anlaşıp onlara çevirtti yine iyiydi ama "efsunger" gibi çeviriler garip gelmişti çoğu kişiye.

Sen büyük ihtimalle böyle oynuyordun, kurduğun yama ise yeni sürüme uyumsuz olduğu için kendi orijinal çevirisini görüyorsun.

Sebebi şu olabilir. Witcher 3'ün ilk halinde çeviriyi bizim gönüllüler yapmıştı ve muazzamdı, sonra CDPR bir stüdyo ile anlaşıp onlara çevirtti yine iyiydi ama "efsunger" gibi çeviriler garip gelmişti çoğu kişiye.

Sen büyük ihtimalle böyle oynuyordun, kurduğun yama ise yeni sürüme uyumsuz olduğu için kendi orijinal çevirisini görüyorsun.
Büyük ihtimal sebebi bu dil dosyası nerede acaba bilginiz var mı ?

Resmi çeviri saygım var fakat bu oyunun resmi çevirisi ortalama seviyede. Witcher 3'ten gerçek keyifi almak istiyorsanız gönüllü çeviriyi kullanacaksınız. Resmi çeviride ki efsunger ve kızılgöz kelimeleri bile oyun keyfini baltalıyor.

Resmi çeviri saygım var fakat bu oyunun resmi çevirisi ortalama seviyede. Witcher 3'ten gerçek keyifi almak istiyorsanız gönüllü çeviriyi kullanacaksınız. Resmi çeviride ki efsunger ve kızılgöz kelimeleri bile oyun keyfini baltalıyor.
Böyle oynamayı hiç denemedim, bir dahaki oynayışımda bunu deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

Geri
Yukarı