The Witcher 3'e ne kadar hakim olduğunuzu 10 soruyla test edin

Bu akşam canım çok sıkıldı ve Witcher 3'ü 300 saat oynamış birisi olarak en az benim kadar burada birçok Witcher hayranı olduğunu düşünüyorum. Witcher 3 ile alakalı 10 soru hazırladım, cevaplara göre kim ne kadar Witcher 3'e hakim görmüş olacağız.

Cevap yazarken her bir sorunun doğru şıkkını yazmanız gerek. Her soru 10 puan. Aldığınız puanı ben yazacağım. 100 alan olursa şimdiden tebrik ederim. Haydi başlayalım :)

1- Geralt'ın, Dettlaff ile savaşıp onu öldürdüğü mekânın adı nedir?

A) Dun Tynne B) Beauclair Mezarlığı C) Tesham Mutna D) Profesör Moreau'nun Laboratuvarı

2 - Hangi karakter Kaer Morhen'da Eredin'e karşı verilen mücadelede ''kesin olarak'' yer almamıştır?

A) Triss Merigold B) Eskel C) Lambert D) Letho

3 - Bir zamanlar Radovid'i eğiten ancak sonradan iki gözü de Radovid tarafından çıkartılan büyücü kimdir?

A) Philippa Eilhart B) Margarita Laux-Antielle C) Keira Metz D) Felicia Cori

4- Ciri'nin ikna etmesiyle Vesemir'in intikamını almak için Bald Mountain'in zirvesinde öldürülen karakter kimdir?

A) Caranthir B) Imlerith C) Eredin D) Avallac'h

5- Hangisi anlaşma gereği Olgierd von Everec'in Geralt'tan yapmasını istediği üç istekten biri değildir?

A) Kardeşi Vlodimir'in eğlenceli vakit geçirmesi
B) Eşi Iris'te bulunan gülün getirilmesi
C) Lağımdaki kurbağanın öldürülmesi
D) Borsodi'nin evinin getirilmesi

6- Hangisinin Kral Radovid'e karşı yapılan suikastte parmağı yoktur?

A) Zoltan B) Vernon Roche C) Dijkstra D) Philippa Eilhart

7- Hangisi Witcher okullarından biri değildir?

A) Engerek B) Griffin C) Kedi D) Kaplan

8- Hangisi Ciri'yi bulmak için Geralt'a yardımcı olan karakterlerden biri değildir?

A) Keira Metz B) Kanlı Baron C) Cerys an Craite D) Corinne Tilly

9- Hangisi Toussaint'ta Syanna'nın bulunmasına kadar gerçekleşen olaylardan biri değildir?

A) Milton de Peyrac-Peyran'in ölmesi
B) Dettlaff'ın vampirlerle şehre saldırması
C) Geralt'ın Kaşık Koleksiyoncusu'nun evine gitmesi
D) Geralt'ın Regis ile birlikte ayakkabı boyacısını bulması

10- Geralt'ın Gaunter O'Dimm ile oynadığı oyundaki bilmecenin cevabı nedir?

A) Ayna B) Kılıç C) Yansıma D) Su
1: C)
2: D)
3: A)
4: B)
5: C)
6: A)
7: D)
8: C)
9: B)
10: A)

Ana hikayeyi 4, dlcleri 2 şer defa bitirdim biraz kolay geldi :D

Düzenleme:
10 şaşırtmaydı, bak bu olmadı :)

Son düzenleme:
Sen, 300 saat oynamış biri olarak benim Witcher 3'e hakim olup olmadığımı sınayamazsın.😏😉🤪
Ben oyunu ilk bitirmediğim yıl olan 2020'de bile 435 saat oynamışım.
Toplamda 1000 saat vardır.🤣🤣
1-C
2-D
3-A
4-A
5-C
6-A
7-D
8-C
9-B
10-D
Cevap anahtarı burda hocam😅
Şaka bi yana çok güzel sorular olmuş, harbi canın sıkılmış olmalı dostum.
Niye sıkıldın ki git Witcher 3 oyna😁
Hocam yalnız 4 A olamaz. Bald Mountain'da Imlerith ölüyordu.

1-C
2-D --> Oyunun başındaki seçim ve ayarlamalara bağlı olarak Letho'nun gelmesi bize bağlı.
3-A
4-B
5-C
6-A
7-D
8-C --> O bize ciri için yardım etmedi ama biz ona kraliçe olsun diye yardım ettik diye hatırlıyorum, güzel bölümdü.
9-B --> Yaptığı kumpas ortaya çıkınca Syanna'nın teslim edilmesi için Dettlaff'ın Anna ve Geralt'a tehdidi.
10-A

9. soru haricinde zorlanmadım. Yanlış cevap çıkarsa da o çıkar herhalde. Sorular dlc'lere yönelik bilgileri de istiyor. Eğer dlc oynamadıysanız bilmemeniz normal. Ama tümünü oynayıp da çoğunda zorlandıysanız boşa vakit harcamışsınız.
155 saatim var. Baştan sona 1 kez bitirdim ve oynadığım hiçbir yeri bir daha oynamadım. Başlarken istediğim gibi oyunu hakkını vererek, yaşar gibi oynadım. Bence böyle oynanmayı en hak eden oyunlardan biri. Hikaye anlatımı ve sinematikler bir oyun standardına göre olağan üstü çünkü. Müzikler de cabası. En büyük bomba da şu; oyun o kadar geniş bir içeriğe sahip ki baştan sona oynarken seçime göre etkilenen onlarca bölüm, gidişatı oyuncuya bağlı yüzlerce yol var. Öyle ki ben bütün aşamalarda sadece ilk seçtiğim şekilde devam ettim ve geri dönüp diğer seçeneklerin getirisini oynamadım. Bu şekilde bile 100 saati aşkın oynanıyor. İçerik zenginliğini siz düşünün.

Arkadaşlar cevap anahtarını veriyorum. Tek tek kaç puan aldığınızı yazmak yerine cevap anahtarını göstermek daha doğru olacaktır diye düşündüm.

CEVAP ANAHTARI

1- C
şıkkı. Dettlaff ile Geralt, Tesham Mutna'da ölümüne kapışıyor. Dun Tynne, Syanna'nın saklandığı kaledir.

2- D şıkkı. Soruda ''kesin olarak'' denildiği için Letho'nun katılması sizin seçimlerinize bağlı. Ancak diğer üç karakter ne yaparsanız yapın savaşta yer alıyor.

3- A şıkkı. Hatta bu yüzden Philippa, Radovid'i öldürmemize yardımcı oluyor.

4- B şıkkı. Kaer Morhen'da Imlerith, Vesemir'in boynunu kırarak öldürmüştü. Geralt uyurken Ciri onu uyandırarak yerini bildiğini ve öldürülmesi gerektiğine dair Geralt'ı ikna etmişti.

5- C şıkkı. Biraz yanıltmalı bir soru ancak ''anlaşma gereği'' yazıyor soruda. Olgierd, Geralt'tan ilk başta kurbağayı öldürmesini istese de sonrasında yaptıkları anlaşma diğer üç seçenekten ibarettir.

6- A şıkkı. Zoltan karşılıksız her zaman Geralt'a yardım eden bir karakter. Lakin Radovid'in öldürülmesinde parmağı yok.

7- D şıkkı. Kaplan adında Witcher okulu bulunmuyor.

8- C şıkkı. Cerys an Craite'e tahta çıkması için yardım ediyoruz ama Kaer Morhen savaşında yardım istediğimizde adada kalıp işleri hâlletmesi gerektiğini söylüyor. Kısaca bize yardım etmiyor. Ancak onun babası yardım ediyor. Corinne Tilly adlı karakter ise rüyacı olduğu için Ciri hakkında bilgiler veriyor. Kanlı Baron karşılıklı da olsa Ciri'nin Novigrad'da olduğunu söyleyip bize giriş belgesi veriyor. Keria Metz sayesinde de Ciri'nin Avallac'h adında bir büyücüyle gittiğini öğreniyor ve onun izini takip ediyoruz.

9- B şıkkı. Diğer şıklar, Syanna bulunana kadar gerçekleşmiştir. Ancak Dettlaff'ın şehre saldırma sebebi, Syanna'nın foyasının ortaya çıkıp Dettlaff ile 3 gün içerisinde görüşmeye gitmemesinden kaynaklıdır.

10- C şıkkı. En çok yanlış yapılan soru bu oldu. Son kısımda su var ancak bilmecenin cevabı su değil, suyun üzerindeki ''yansıma''dır.

Kimileri için kolay, kimileri için zor olabilir ama elimden geldiğince güzel sorular seçmeye çalıştım. Maksat eğlence. Katılımınız için çok teşekkür ederim. :)

Arkadaşlar cevap anahtarını veriyorum. Tek tek kaç puan aldığınızı yazmak yerine cevap anahtarını göstermek daha doğru olacaktır diye düşündüm.

cevap anahtarı.

1- C
şıkkı. Dettlaff ile Geralt, tesham Mutna'da ölümüne kapışıyor. Dun tynne, Syanna'nın saklandığı kaledir.

2- D şıkkı. Soruda "kesin olarak" denildiği için Letho'nun katılması sizin seçimlerinize bağlı. Ancak diğer üç karakter ne yaparsanız yapın savaşta yer alıyor.

3- a şıkkı. Hatta bu yüzden philippa, Radovid'i öldürmemize yardımcı oluyor.

4- b şıkkı. Kaer Morhen'da ımlerith, Vesemir'in boynunu kırarak öldürmüştü. Geralt uyurken Ciri onu uyandırarak yerini bildiğini ve öldürülmesi gerektiğine dair Geralt'ı ikna etmişti.

5- C şıkkı. Biraz yanıltmalı bir soru ancak "anlaşma gereği" yazıyor soruda. Olgierd, Geralt'tan ilk başta kurbağayı öldürmesini istese de sonrasında yaptıkları anlaşma diğer üç seçenekten ibarettir.

6- a şıkkı. Zoltan karşılıksız her zaman Geralt'a yardım eden bir karakter. Lakin Radovid'in öldürülmesine parmağı yok.

8- C şıkkı. Cerys an Craite'e tahta çıkması için yardım ediyoruz ama Kaer Morhen savaşında yardım istediğimizde adada kalıp işleri hâlletmesi gerektiğini söylüyor. Kısaca bize yardım etmiyor. Ancak onun babası yardım ediyor. Corinne tilly adlı karakter ise rüyacı olduğu için Ciri hakkında bilgiler veriyor. Kanlı baron karşılıklı da olsa Ciri'nin Novigrad'da olduğunu söyleyip bize giriş belgesi veriyor. Keria metz sayesinde de Ciri'nin avallac'h adında bir büyücüyle gittiğini öğreniyor ve onun izini takip ediyoruz.

9- b şıkkı. Diğer şıklar, syanna bulunana kadar gerçekleşmiştir. Ancak Dettlaff'ın şehre saldırma sebebi, Syanna'nın foyasının ortaya çıkıp dettlaff ile 3 gün içerisinde görüşmeye gitmemesinden kaynaklıdır.

10- C şıkkı. En çok yanlış yapılan soru bu oldu. Son kısımda su var ancak bilmecenin cevabı su değil, suyun üzerindeki "yansıma"dır.

Kimileri için kolay, kimileri için zor olabilir ama elimden geldiğince güzel sorular seçmeye çalıştım. Maksat eğlence. Katılımınız için çok teşekkür ederim. :)

Tüh ya bende 10. soruda D dedim.😞

CEVAP ANAHTARI

1- C
şıkkı. Dettlaff ile Geralt, Tesham Mutna'da ölümüne kapışıyor. Dun Tynne, Syanna'nın saklandığı kaledir.

2- D şıkkı. Soruda ''kesin olarak'' denildiği için Letho'nun katılması sizin seçimlerinize bağlı. Ancak diğer üç karakter ne yaparsanız yapın savaşta yer alıyor.

3- A şıkkı. Hatta bu yüzden Philippa, Radovid'i öldürmemize yardımcı oluyor.

4- B şıkkı. Kaer Morhen'da Imlerith, Vesemir'in boynunu kırarak öldürmüştü. Geralt uyurken Ciri onu uyandırarak yerini bildiğini ve öldürülmesi gerektiğine dair Geralt'ı ikna etmişti.

5- C şıkkı. Biraz yanıltmalı bir soru ancak ''anlaşma gereği'' yazıyor soruda. Olgierd, Geralt'tan ilk başta kurbağayı öldürmesini istese de sonrasında yaptıkları anlaşma diğer üç seçenekten ibarettir.

6- A şıkkı. Zoltan karşılıksız her zaman Geralt'a yardım eden bir karakter. Lakin Radovid'in öldürülmesinde parmağı yok.

8- C şıkkı. Cerys an Craite'e tahta çıkması için yardım ediyoruz ama Kaer Morhen savaşında yardım istediğimizde adada kalıp işleri hâlletmesi gerektiğini söylüyor. Kısaca bize yardım etmiyor. Ancak onun babası yardım ediyor. Corinne Tilly adlı karakter ise rüyacı olduğu için Ciri hakkında bilgiler veriyor. Kanlı Baron karşılıklı da olsa Ciri'nin Novigrad'da olduğunu söyleyip bize giriş belgesi veriyor. Keria Metz sayesinde de Ciri'nin Avallac'h adında bir büyücüyle gittiğini öğreniyor ve onun izini takip ediyoruz.

9- B şıkkı. Diğer şıklar, Syanna bulunana kadar gerçekleşmiştir. Ancak Dettlaff'ın şehre saldırma sebebi, Syanna'nın foyasının ortaya çıkıp Dettlaff ile 3 gün içerisinde görüşmeye gitmemesinden kaynaklıdır.

10- C şıkkı. En çok yanlış yapılan soru bu oldu. Son kısımda su var ancak bilmecenin cevabı su değil, suyun üzerindeki ''yansıma''dır.

10. Soru D, orda bi yanlışın var direk "Su" diye geçiyor.

@Power Supply Unit
1-C
2-D
3-A
4-B
5-Galiba Hearts of Stone'la alakalı oynamadığım için bilmiyorum.
6-A
7-D
8-D
9-B
10-Galiba Hearts of Stone'la alakalı oynamadığım için bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı