Thermaltake GF1 montaj

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an açılıyor PC sorun yok ve modüler PSU ilk kez kullanıyorum. Üzerinde CPU girişi yazan kabloyu 8 pinli tarafını taktım. Bu kablonun bir ucu 8 pin diğer ucu 2x8 pinli.

FFAlıntısı.PNG

Tek 8 pinli tarafını taktım anakartın CPU güç girişine ve PSU'ya da 8 pinli girişe de taktım. Aynı kablo üzerinde açıkta 8 pin kaldı. Aslında PSU da CPU'ya 1 tane 8 pinli girişi kullanmış oldum. Boşta kalan 8 pin üzerindeki sabitleme dişlisi biraz kalın ve PSU'ya zaten oturmuyor. Şu şekilde;

InkedIMG_1874_(1)_LI.jpg

- Sanırım doğru zaten OCCT testine soktum 10dk boyunca sistemi bir sorun çıkmadı. Bu boşta kalan giriş zaten PSU oturmuyor sanırım 12 pinli CPU girişi olan anakartlar için.

Bir de son olarak ekran kartımın girişi 6 pinli ve PCI kablosu ucu 2x8 tek 6'lı takabiliyorum ve görüntü kötü oluyor. Ona bir çözüm yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde tek uçlu taraf PSUya girer. Çift taraflı kullanım için uygun yapmış olabilirler.
Ekran kartı kablosu için uzatma alıp görüntüyü düzeltebilirsin.

Kutunun içerisinden 2 tane CPU kablosu çıkıyor.

Biri tek 8 pin. Diğeri ise görüntüde olduğu gibi 4+4, ayrılabilen yapıda.

8 pin tarafı PSU'ya girecek, ikiye ayrılabilen 4+4'lük kısım da anakarta takılacak.

Anladığım kadarıyla doğru bağlamışsınız.

@RPM @kandes2 dediğiniz kadar varmış çok memnunum keşke daha önce alsaymışım. Fanlar çalışır vaziyette olsa dahi hiç ses yok duyulmuyor. Çok teşekkürler önerdiğin için. OCCT testine soktum power için GPU ve CPU tam yüke girdi 10dk test ettim 7. dakika da fanları devreye soktu test bittikten 5-6dk sonra fanları geri durdurdu. 140mm fanların etkisi büyük hiç duyulmuyor. Sadece
bileşenler ısınınca bir süre çalıştırıyor. Sonra kendi geri duruyor çok başarılı buldum. Boşta zaten döndürmüyor fanları.
IMG_1853.jpgIMG_1860.jpg
Dün sadece şu sorunu yaşadım lakin bu eski PSU da dahi olmuştu. Farklı bir noktada sıkıntım var. Tabi oyunda da sorun olabilir
@RPM hocam başka konu açmayım diye buradan size sormak istedim. Bende psu bölmesi fanları altan hava alıyor bende fanları alttan hava alacak şekilde taktım. Uzaman zaman bu şekilde kullanım zarar verir mi ? Sonuçta fanın ağırlığı aşağı yönlü oluyor bu da bir germe ile fan motoruna zarar verir mi ? Bu arada ısınınca bir süre fanı dönüyor sizde de mi o şekilde ben fan devreye girdiğinde abartı olmadan ses farkını hissediyorum. Acaba dedim PSU dışardayken fan yukarıda kalıyor diye daha mı sessiz oluyordu. Asus strix modeli de aldık bu arada onun da bir farkına bakacağım hangisi daha iyiymiş :D
IMG_0098.jpg

@RPM

Son düzenleme:

Geri
Yukarı