Thermaltake Litepower 750W alınır mı?

Creaters

Hectopat
Arkadaşlar 10 senelik Thermaltake Litepower 700 Watt'lık güç kaynağım bozuldu. Yine aynısından alayım derken internette konu başlığında yazdığım güç kaynağını gördüm. Hem 50 Watt fazlası hem de fiyatı İtopya'da 370₺. Sizce neden bu kadar ucuz? Alınır mı, tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almanı tavsiye etmem. Pek iyi bir model değil. Bütçen ve sistemin nedir?
Anakart: ASUS M5A97 r2.0 AMD
8 GB RAM(4+4 DDR3)
Hard disk(1TB 7200 RPM)+SSD(SATA)
İşlemci: AMD 8350.
Ekran kartı Sapphire 7950 HD.
Kasa içinde harici olarak 3 tane fan bulunuyor.

İlerleyen zamanlarda ekran kartı değişimi ve ram takviyesi yapmayı düşünüyorum ayrıca.

Bu nasıldır sizce? Kaliteli ise bütçemi biraz aşarak bunu almak istiyorum.

Anakart: ASUS M5A97 r2.0 AMD
8 GB RAM(4+4 DDR3)
Hard disk(1TB 7200 RPM)+SSD(SATA)
İşlemci: AMD 8350.
Ekran kartı Sapphire 7950 HD.
Kasa içinde harici olarak 3 tane fan bulunuyor.

İlerleyen zamanlarda ekran kartı değişimi ve ram takviyesi yapmayı düşünüyorum ayrıca.

750W bir PSU, ekran kartı değişimi yapsanız bile gereksiz. Zaten şu andaki ekran kartınız 200W civarı güç tüketiyor. Alacağınız yeni ekran kartı da aynı seviyelerde güç tüketse 600W rahatlıkla işinizi görebilir.

750W bir PSU, ekran kartı değişimi yapsanız bile gereksiz. Zaten şu andaki ekran kartınız 200W civarı güç tüketiyor. Alacağınız yeni ekran kartı da aynı seviyelerde güç tüketse 600W rahatlıkla işinizi görebilir.
Fakat hocam işlemci, ram, klavye, fare usb 3.0, kasa içindeki harici fanlar. Bunları da sayarsak ve ileride 16 gb ram yapsam ve daha güçlü bir ekran kartı alsam yine de 600 rahatlıkla yeter mi?

Fakat hocam işlemci, ram, klavye, fare usb 3.0, kasa içindeki harici fanlar. Bunları da sayarsak ve ileride 16 gb ram yapsam ve daha güçlü bir ekran kartı alsam yine de 600 rahatlıkla yeter mi?

Yeterlidir. İşlemci ve GPU en fazla güç tüketen ekipmanlardır. RAM modülünün tanesi 5 W etki eder. Klavye veya mouse hesaba katılacak ekipmanlar değildir. Fanların da tanesi 2 W civarı güç tüketir. HDD'ye 10 W denilebilir. Anakart ise yongasına göre 30 W denilebilir. Üzerine en düşük %20 civarı bir emniyet payı koysanız bile 600W ihtiyacınızı görecektir.

Yeterlidir. İşlemci ve GPU en fazla güç tüketen ekipmanlardır. RAM modülünün tanesi 5 W etki eder. Klavye veya mouse hesaba katılacak ekipmanlar değildir. Fanların da tanesi 2 W civarı. HDD'ye 10 W denilebilir. Anakart ise yongasına göre 30 W denilebilir. Üzerine en düşük %20 civarı bir emniyet payı koysanız bile 600W ihtiyacınızı görecektir.
Teşekkür ederim. Çok pahalı olmayacak ve çok ucuz da olmayacak şekilde; elektrik faturasını en aza indiren kaliteli bir 600W psu önerir misiniz? :)

Geri
Yukarı