Thermaltake UX200 ARGB inceleme

Vatan'da indirim varken denk geldi aldım bir tane. Çok beğendim aşağıya incelemesini buraya da linkini bırakıyorum, Thermaltake XU200.
7700K'lı sisteme taktım. Boştabile 68-70+'larda gezen, oyuna girince 80+'yı hemen gören işlemci en fazla 59 dereceyi gördü ki en çok ısınan çekirdek 59'u aşamadı. 30 DK stress testine soktum. İlk 10 DK'dan sonra sıcaklık değerleri değişmedi. Ancak son yarım saat baktığımda 1-2 çekirdek 1'er derece düşmüştü. Aşağıya fotoğraflarını bırakıyorum. Gerçekten soğutması çok iyi. Bu işlemcide bu değerleri görmek bayağı memnun etti beni.
Görsel olarak da ayrıca bir güzel, siyah tasarımı ve ARGB fanı ve soğutucunun üstünde Thermaltake yazısı da aynı şekilde RGB. Adreslenebilir RGB'dir. Görselini de bırakıyorum aşağıya.
Ürünün özellikleri gayet iyi. Öncelikle ürünün özelliklerini aşağıya bırakıyorum oradan bakabilirsiniz. Varsa sorunuz sorabilirsiniz.

WhatsApp Image 2019-09-21 at 11.25.47.jpeg

Test sistemim: 7700K, Xigmatek astro, ASUS Z270-A Prime, STRIX 1080 Ti.
Montaj kısmı;
Montaj kısmı çok basit, buraları hızlı hızlı anlatacağım. Kutudan 1 adet çember 4+4 adet parça çıkıyor, çemberi anakart deliklerine hizalayıp deliklerinden aparatları geçiriyorsunuz. Ardından soğutma bloğunun üstüne yerleştirip bloğun altındaki anahtarları çemberdeki tırnaklara takıyorsunuz bitiyor.
WhatsApp Image 2019-09-21 at 11.00.47 (2).jpeg
WhatsApp Image 2019-09-21 at 11.00.47 (3).jpeg
WhatsApp Image 2019-09-21 at 11.00.47 (2).jpeg

Sırasıyla, 5-10-30. dakikada ki durumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
ARGB kabloları nasıl ? Neye bağlıyoruz ? Anakart üzerinde bulunan RGB portuna uygun mu ?

ARGB kabloları nasıl ? Neye bağlıyoruz ? Anakart üzerinde bulunan RGB portuna uygun mu ?
Cezamdan dolayı yazamadım kusura bakma.
Standart anakarta takılan pin + 2 tane de ne olduğunu bilmediğim kablo var sanırım onlar adresleme işini yapıyor emin değilim.
IMG_20190927_133015.jpg

Hayırlı olsun, güzel gözüküyor. Değerlerde de iyi bir düşüş gerçekleşmiş.
Baya iyi bundan 42 adet aldık hepsi 7. nesil ve üstü işlemciler de kullanıyoruz. Memnunuz.

Montaj etmek için anakartı çıkarmamız gerekiyor mu bir de montaj için ekstra parça almaya vesaire gerek var mı?
Anakartı kasaya taktıktan sonra montajlıyorsun. Ekstra birşeye para vermiyorsun.

Geri
Yukarı