THH bir üst model ile değişim mümkün müdür?

Kamasudra

Femtopat
Merhabalar elimdeki ekran kartı 90 derece çalışıyor ve MHz kesiyor. Servise gönderdim termal macun yenileyip geri postaladılar. THH'ye başvurup haklı bulunursam değişim istersem gene aynı kronik sorunlu kartı gene alacağım. İade istersem fatura bedeli kur farkından kurtarmayacak. Üst modelle değişim talep etme şansımız var mı bu durumda? 1 yıl oldu kartı alalı 1660 OC taf Gaming. Sizden ricam konuya 2. mesaj olarak @BilgisayarKurdu Gökhan beyi etiketlemeniz iyi forumlar.

Garantisi varsa değişim yapabilirsiniz, iade yapmayacaklardır.

İade yapmayacaklardır çünkü ekran kartını alalı 1 yıl olmuş, üst modelle değişim yapma ihtimali firmanın müşteri memnuniyetine bağlı.

Örneğin ben HyperX 32 GB DDR3 RAM'lerim bozulduğu için Kingston'un merkezine e-mail atmıştım, 2 gün sonra döndüler, garantisi olduğu için ilgilendiler ve kullanıcı kaynaklı hata bulunmadığı için değişim hakkı verdiler ancak aldığım bellekler artık üretilmediği için müşteri memnuniyeti adına en üst modeliyle değiştirdiler.

Madde 14 - Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

a) (Değişik bent: 24/04/2011 - 27914 S. R.G. Yön./8. md.) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

b) Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,

c) Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,

durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Üstüne değişim alamazsınız firma memnuniyet açısından kabul etmediği sürece. Aradaki farkı alırsınız kartınızın ayıp oranında bedel indirimi ile o da çok birşey fark ettirmez.

Üste değişim almanız için yine firma insiyatifiyle birlikte örnek veriyorum; ben A markasından bir ürün aldım ve bu ürün bir ekran kartı olsun mesela eski serilerden GTX 970 olsun. Benim bu ürünün üstünü değiştirmem için yukarıda ki iade veya değişim şartlarını karşıladıktan sonra eğer ki bu kart günümüzde üretilmiyor ise firmaya mail ile ulaşarak

xx.xx.xxxx tarihinde almış olduğum A marka ve GTX970 model ekran kartımın arızalanması ve günümüzde üretilmemesi sebebiyle iade kararı çıktı. Ben markanıza ait kullanmış olduğum GTX970 kartımdan çok memnunum ve şu anda bu kartın üst modelini alacak yeterli birikime sahip değilim. A markasının ürünlerinden çok memnun olduğum ve kullanmaktan vazgeçmek istemediğim için para iadesi yerine bir üst model ile değişim talep ediyorum. Diyeceksiniz ve müşteri ilişkilerinin size yapacağı dönüşleri bekleyeceksiniz. Belirli firmalar memnuniyet adına olumlu dönüşler yapıyor. Örnek vermek gerekirse ASUS,MSI gibi bildiğim ve şahit olduğum iki firma. Farklı markalarda da durumun hemen hemen aynı olacağı düşüncesindeyim. Şansınızı o zaman deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı