THH şikayetten nasıl vazgeçilir?

377756

Hectopat
Firma ile uzlaştık ve bana yeni ürün gönderiliyor. THH sayfasında savunması isteniyor şeklinde gözüküyor şikayetim. Firma benden şikayeti geri çekmemi istedi. İnternette de böyle bir şey buldum.
  1. Tüketici hakem heyetine şikayet dilekçemi verdikten sonra ilgili firma ile uzlaştık ne yapmam gerekiyor?
Tüketici hakem heyetine başvurduktan sonra ilgili firma ile uzlaştıysanız bir dilekçe ile şikayet başvurunuzu yaptığınız hakem heyetine başvurmanız gerekmektedir. ( aksi taktirde karar lehinize sonuçlanırsa karşı tarafa tebligat ücreti ödenmesi kararı çıkar.)

Bu doğru mu? Ücret ödemem gerekecek mi?

Firma ile uzlaştık ve bana yeni ürün gönderiliyor. THH sayfasında savunması isteniyor şeklinde gözüküyor şikayetim. Firma benden şikayeti geri çekmemi istedi. İnternette de böyle bir şey buldum.
  1. Tüketici hakem heyetine şikayet dilekçemi verdikten sonra ilgili firma ile uzlaştık ne yapmam gerekiyor?
Tüketici hakem heyetine başvurduktan sonra ilgili firma ile uzlaştıysanız bir dilekçe ile şikayet başvurunuzu yaptığınız hakem heyetine başvurmanız gerekmektedir. ( aksi taktirde karar lehinize sonuçlanırsa karşı tarafa tebligat ücreti ödenmesi kararı çıkar.)

Karşı taraf öder diyor hocam. Siz yine de bildirin.

Yalan. Karşı taraf öder.

Eğer uzlaştıysanız başvurduğunuz yere bir dilekçe verip şikayetinizi geri çekmeniz gerekiyor. İleride başınız ağrıyabilir. Lehine sonuçlanırsa karşı taraf öder demiş fakat aleyhine çıkma ihtimali de var o zaman da size ödetirler. :)

Eğer çekmezseniz savunmalarına ürünün değişimi yapıldı diyecekler ve karar aleyhinize çıkacağından gereksiz yere para ödeyeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı