Thinkpad E560 Hackintosh uyumlu mudur?

mertkaya1215

Attopat
Daha fazla  
Manjaro kullanığım bilgisayarıma Hackintosh kulllanarak macOS yüklemek istiyorum ama bilgisayarım uyumlu diye bilmiyorum. Ve biraz araştırdım açıkçası anlamadım da.
Bilgisayrım:
Lenovo Thinkpad E560
Intel® Core™ i7-6500U × 4
Mesa Intel® HD Graphics 520 (SKL GT2)
Bu özelliklere sahip bir bilgisayar uyumlu mudu?

O zaman iGPU yamalarından dolayı açılmıyor. Müsait zamanda tekrar EFI'yi düzenlerim. USB'siz boot konusunda da geldiğimde bakarız.
Tamamdır Her şey için çok Teşşekür ederim. iyi günler dilerim

O zaman iGPU yamalarından dolayı açılmıyor. Müsait zamanda tekrar EFI'yi düzenlerim. USB'siz boot konusunda da geldiğimde bakarız.
İyi akşamlar gene sizi rahatsız ediyorum bilgisayarı açtım EFI dosyasini açabildim wifi şuan çalışır durumda ve biraz araştırmak istedim ProperTree.bat böyle bir sey bulduk siz sağolasınız benim için EFI dosyalarını ayarlıyoruz peşinden kext dosyalarını da ben mount ederken sadece opencore configurator kullanıyorum burdan EFI dosyasını görüyorum sizin attiğiniz buraya kopyalıyorum peşine sistemimi kapatıyorum ve açıyorum butün bunları yaparkenProperTree.bat ı bir yerlerde kullanmam gerekiyor mu?

Ve ek olarak bugün farkettim bilgisayarın ekran parlaklığını ayarlayamıyorum. bide bu sistemin yavaş olması bilgisayarın sistem gerksinimlerinin yetersiz olması mı? yoksa kurulumda veya EFI lerde eksiklik olması mı?

Son düzenleme:
ProperTree'yi configi düzenlemek için kullanabilirsiniz, onun dışında bir şeye yaramıyor. Kasması ve parlaklık EFI ile ilgili, ekran kartı tanıtılmadı, donanım hızlandırma çalışmıyor. Bu config ile kendi configinizi değiştirip deneyin.

ProperTree'yi configi düzenlemek için kullanabilirsiniz, onun dışında bir şeye yaramıyor. Kasması ve parlaklık EFI ile ilgili, ekran kartı tanıtılmadı, donanım hızlandırma çalışmıyor. Bu config ile kendi configinizi değiştirip deneyin.
Abi kusura bakma cevaplayamadım sınav haftamdı peşine bir şirketin mülakatı vardı ona girdim. Şimdi yapabildim ve yaptiktan sonra bu hatayı aldım.

Abi kusura bakma cevaplayamadım sınav haftamdı peşine bir şirketin mülakatı vardı ona girdim. Şimdi yapabildim ve yaptiktan sonra bu hatayı aldım.
Tekrardan düzenledim dosyayı ve tekrar deniyeyim dedim bu zamanda apple logosu çıkmadan bilgisayar açılıp açılıp durdu.

Ben sizin verdiğiniz configi aldim EFI deki congiyi sildim ve oraya attım bu işlemim doğru mu peki?

Nasıl oldu bilmiyorum ama bir şekilde yeni config yaptı ve birleştirdim suanda sistem güzel çalışıyor her şey için çok teşekkürler şimdi sadece ses ve mikrofonda sıkıntım var onlarıda zamanla halledebileceğimi düşünüyorum. her şey için çok teşekkürler.

Tekrardan düzenledim dosyayı ve tekrar deniyeyim dedim bu zamanda apple logosu çıkmadan bilgisayar açılıp açılıp durdu.

Ben sizin verdiğiniz configi aldim EFI deki congiyi sildim ve oraya attım bu işlemim doğru mu peki?

Nasıl oldu bilmiyorum ama bir şekilde yeni config yaptı ve birleştirdim suanda sistem güzel çalışıyor her şey için çok teşekkürler şimdi sadece ses ve mikrofonda sıkıntım var onlarıda zamanla halledebileceğimi düşünüyorum. her şey için çok teşekkürler
Bilgisayara word vs indiriyordum o sırada dısari ciktim geldim şimdi hiçbir şekilde açılmıyor bios menüye veya açılırkenki lenova yazısı vs hiçbir şey çıkmıyor

Dosya Ekleri

• 8313B648-89D5-48F4-8E92-9C89CE06AA2E.jpeg
    8313B648-89D5-48F4-8E92-9C89CE06AA2E.jpeg
    353,7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
BIOS'a giremiyor musunuz? Bu arada ilkte dediğim gibi dualboot kursanız çok daha iyi olur, ilk Windows'u kurup sonra macOS için bir bölüm ayırıp oraya kurun. Bu arada ekranda bir hata gözükmüyor, panic almış olabilirsiniz. Otomatik uykuya girmesinden dolayı almışsınızdır diye tahmin ediyorum.

BIOS'a giremiyor musunuz? Bu arada ilkte dediğim gibi dualboot kursanız çok daha iyi olur, ilk Windows'u kurup sonra macOS için bir bölüm ayırıp oraya kurun. Bu arada ekranda bir hata gözükmüyor, panic almış olabilirsiniz. Otomatik uykuya girmesinden dolayı almışsınızdır diye tahmin ediyorum.
Bilgisayarı komple kapattım. Açmaya çalıştım açılmadı. Ve dediginiz gibi windowsu kurdum diski böldüm öyle yükleyeyim dedim diske yükleyemedim aynı anda ve ek olarak bilgisayarın konple kapandığına eminim hatta pili söktüm. Öyle denedim gene ekranda hiçbir şekilde ışık gelmiyor normalde açılırken lenova yazardı o da yazmıyor öyle kaldı. Ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum

Garip hocam, Windows açılıyor mu peki? Bu arada son birleştirdiğiniz EFI ile mi deniyorsunuz yoksa ilkte benim attığım ile mi? Son birleştirdiğinizde deniyorsanız o EFI'yi atar mısınız?

Garip hocam, Windows açılıyor mu peki? Bu arada son birleştirdiğiniz EFI ile mi deniyorsunuz yoksa ilkte benim attığım ile mi? Son birleştirdiğinizde deniyorsanız o EFI'yi atar mısınız?

Yok. En son sizin Wi-Fi'ı çözdüğünüz EFI'ye ben kendim yapmış olduğum Config'i ekledim ve bu şekilde de grafik sorununu çözdüm. Bilgisayarı açik biraktim gittim. Şimdi bilgisayar açılıyor ama ekrana hiçbir şey gelmiyor. Düz siyah.

Direkt böyle normalde BIOS'a girmek için Lenovo vs yazardı enter deyip F12 ile girerdim ama şimdi ekranda hiçbir şey yok.

Evde olsam HDMI kablosuyla televizyona bağlar denerdim ama şu an yurttayım yarın bir şeyler ayarlamaya çalışacağım.

Dosya Ekleri

• 74549C9F-6F35-42EE-8452-B1F6F0450731.jpeg
    74549C9F-6F35-42EE-8452-B1F6F0450731.jpeg
    92,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı