Thinkpad X1 Carbon 2019 7000 TL'ye alınır mı?

Gencaksoy

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce açılmış.
Thinkpad X1 Carbon 7 2019.
16 GB i7 8.nesil.
Sizce alınır mı 7000 TL'ye?
Alternatifi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamayacaksanız ve işiniz yazılımsa gaming laptop almayın hocam. 2. el macbook veya Huawei'nin matebookları gibi bir ultrabook bakmanız gerek. Dış mekanda belki kütüphanede belki üniversitede kod yazacaksınız. Batarya süresi, sessiz fan sizin için çok daha önemli.

Oyun oynamayacaksanız ve işiniz yazılımsa Gaming laptop almayın hocam. 2. el MacBook veya Huawei'nin Matebook'ları gibi bir Ultrabook bakmanız gerek. Dış mekanda belki kütüphanede belki üniversitede kod yazacaksınız. Batarya süresi, sessiz fan sizin için çok daha önemli.

Var mı hocam tavsiye ettiğiniz bir model ya da X1'i önerir misiniz?

X1 hakkında detaylıca bilgim yok ama Ryzen 4600H serisi işlemcilerin çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ben kendi adıma Huawei Matebook D16 ya da Matebook 14 gibi cihazlara bakıyorum. Sene sonunda yeni gelecek macbooklar olacak muhtemelen, bir iki ay içinde de Huawei D serisi 2021 modelleri çıkacak sanırım. Kısacası beklemedeyim hocam. Size kesinlikle şunu öneririrm diyebileceğim bir model olsaydı ben alırdım şimdiye... Ama ben fazla pimpirikliyimdir belki. Daha bilgili biri umarım gelir yardımcı olur ama ultrabook konularında sinek avlıyoruz malesef.

Tam özellikleri nedir cihazın? X1 serisi en sağlam serilerden biridir. Bütçeniz nedir ve oyun oynuyor musunuz?

Oyun oynuyorum dediğiniz oyunlar ortalama oyunlarsa sizi üzmez ama AAA oyunlar oynayamazsınız. Ben bir Thinkpad aşığı olarak almanızı öneririm ama daha yeni Thinkpadlere baksanız iyi olur.
Yaklaşık 2 hafta önce açılmış.
Thinkpad X1 Carbon 7 2019.
16 GB i7 8.nesil.
Sizce alınır mı 7000 TL'ye?
Alternatifi var mıdır?
Hocam ben bu modeli öneririn.

Aynısını kullanıyorum harika bir cihaz ama malzeme kalitesi X1 gibi olmaz. Bir alt kasası denilebilir.

Oyun oynuyorum dediğiniz oyunlar ortalama oyunlarsa sizi üzmez ama AAA oyunlar oynayamazsınız. Ben bir Thinkpad aşığı olarak almanızı öneririm ama daha yeni Thinkpadlere baksanız iyi olur.

Hocam ben bu modeli öneririn.

Aynısını kullanıyorum harika bir cihaz ama malzeme kalitesi X1 gibi olmaz. Bir alt kasası denilebilir.
O cihazı o fiyatta tavsiye etmem. Daha düşük varyasyonları var ki onların fiyatı neredeyse yarısı.

Geri
Yukarı