Threadripper 1900X vs Ryzen 1800X vs i7 7700K vs i7 7740X

Bulut86

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar...

Yeni oyun bilgisayarı topluyorum onumuzdeki ayın ilk haftalarında. Başlangıçta Ryzen sistem toplamak vardı kafamda ama incelemelerimde Intel daha iyi verim veriyor gibi bir sonuç çıktı karşıma. Kafamda çok karıştı yukarıdakilerden ya da o fiyat aralıgında ne tavsiye edersiniz?
Ekran kartı RX Vega 64 ya da 1080 Ti olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 1800X oyun için idealdir. Render alacak olsan bile 8 çekirdek 16 Thread işini fazlasıyla görür. Threadripper gereksiz olur. Ekran kartına diyecek bişey yok zaten iki kartta çok güçlü.

Testlerde en yüksek oyun performansını 7740x veriyor gözüküyor, fiyat olarak da r7 1800x den 147usd daha ucuz. .. 7740x icin ne düşünüyorsunuz...? (Oyun ve torrent harici kullanmıyorum)

Testlerde en yüksek oyun performansını 7740x veriyor gözüküyor, fiyat olarak da r7 1800x den 147usd daha ucuz. .. 7740x icin ne düşünüyorsunuz...? (Oyun ve torrent harici kullanmıyorum)
Hangi testler bir gösterin çünkü güncellemeler ile Ryzen öne geçti. Benim izlediğim bir testte 1800X i9 7900X ile nerdeyse aynı FPS'leri veriyor.

Intel Core i7 7740X processor review

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Test sonuçlarına guru3d den bakıyorum... 1800x in 7900x den daha iyi oyun performansı verdiğine eminim bakmıyorum bile, incelemelerde net bir sekilde oyun ve iş in farklı cpu başarıları olduğu net olarak gözüküyor ... Zaten 7740x 7900x den de daha iyi sonuç veririyor oyunda.....

Ryzen daha ucuz diye heryerde geçiyor, herkes öyle söylüyor ama 7740x 1800x den 147dolar daha ucuz, yani burda intel daha ucuz gözüküyor.... Bu durum yurt dışında yaşadığım için geçerli olabilir o konu da kafamı karıştırdı..... Burda Vega 64 ile 1080ti aynı fiyat mesela.....

Intel Core i7 7740X processor review

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Test sonuçlarına guru3d den bakıyorum... 1800x in 7900x den daha iyi oyun performansı verdiğine eminim bakmıyorum bile, incelemelerde net bir sekilde oyun ve iş in farklı cpu başarıları olduğu net olarak gözüküyor ... Zaten 7740x 7900x den de daha iyi sonuç veririyor oyunda.....

Ryzen daha ucuz diye heryerde geçiyor, herkes öyle söylüyor ama 7740x 1800x den 147dolar daha ucuz, yani burda intel daha ucuz gözüküyor.... Bu durum yurt dışında yaşadığım için geçerli olabilir o konu da kafamı karıştırdı..... Burda Vega 64 ile 1080ti aynı fiyat mesela.....
Bilemiyorum 7740X 4C/8T, 1800X 8C/16T. Her benchmark farklı sonuç veriyor. Bu videoda fark yok gibi bazen Ryzen bazen Intel öne geçmiş.

1800X 95W, 7740X ise 112W buda beni endişelendiriyor ısınır mı acaba diye? 7700K Isınıyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı