Threadripper 3990X ve RTX2080Ti NVLink tabanlı sistem toplama

Maalesef cevap yazamadım, sistemi topladım arkadaşlar 🔥 kendisi şu parçalardan oluşuyor:
  • AMD Ryzen Threadripper 3990X işlemci.
  • ASUS ROG TRX40-XE STRIX Gaming anakart.
  • Crucial Ballistix 4x32 GB 3600MHz CL16 bellek.
  • Colorful igame RTX2080 Ti Vulcan 11GB ekran kartı (nvlink dizilimde)
  • Samsung 980 Pro 1TB gen4 NVMe ana disk, Samsung PM981a 1TB NVMe işlem diski, Toshiba P300 2x1TB depolama diski.
  • Phanteks P500A drgb (kendi fanları başka bir sistemde kullanılacak.)
  • Super flower leadex Titanium 1600W güç kaynağı.
  • Gamerstorm fryzen ripper hava soğutucu.
Sistem hakkında detaylı bir incelemem mutlaka olacak, yaptığım modifikasyonları da detaylıca anlatacağım. Tekrardan fikirleriniz için teşekkür ederim ❤️

Merhaba, bu işlemciyle sistem toplamayı planlıyorum. Render amaçlı topladığınızı düşünerek ortalama 2-3 saat tam yükte çalışırken CPU sıcaklığınız nedir? Soğutucunuzdan memnun musunuz?
Anakart konusunda zenith ll Extreme trx40'a karar vermiştim. Sizin ki farklı görünüyor, tavsiye eder misiniz?

Merhaba, bu işlemciyle sistem toplamayı planlıyorum. Render amaçlı topladığınızı düşünerek ortalama 2-3 saat tam yükte çalışırken CPU sıcaklığınız nedir? Soğutucunuzdan memnun musunuz?
Anakart konusunda zenith ll Extreme trx40'a karar vermiştim. Sizin ki farklı görünüyor, tavsiye eder misiniz?
Anakart konusunda @Mithat Berhan hocam yardımcı olur. Soğutucu olarak, Arctic Liquid Freezer II 420 veya Arctic Liquid Freezer II 360 öneririm.

Geri
Yukarı