Thrustmaster T300RS GT tam dönmüyor

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Merhaba, sorunu başlıkta tam anlatamadım ama şöyle özet geçeyim. Bilgisayar kapalıyken direksiyonu tam tur sağa veya sola çevirdiğimde 1.75 tur gibi dönüyor. Fakat oyunlara girdiğimde ya da yazılımını çalıştırdığımda 1080 derecede de olsa 1.60 tur gibi dönüyor ve orada sabit kalıyor. Elimle zorladığımda bayağı sert şekilde 1.75 tura geliyor tekrar. Bu neden kaynaklıdır acaba? O boşluk neden var tam olarak?

Merhaba, sorunu başlıkta tam anlatamadım ama şöyle özet geçeyim. Bilgisayar kapalıyken direksiyonu tam tur sağa veya sola çevirdiğimde 1.75 tur gibi dönüyor. Fakat oyunlara girdiğimde ya da yazılımını çalıştırdığımda 1080 derecede de olsa 1.60 tur gibi dönüyor ve orada sabit kalıyor. Elimle zorladığımda bayağı sert şekilde 1.75 tura geliyor tekrar. Bu neden kaynaklıdır acaba? O boşluk neden var tam olarak?
Hocam oyunların içerisinde derece ayarı vardır o şekilde sert davranmayın zarar verirsiniz. Mesela ETS2'de direksiyon derece ayarını 900 derece yaparsanız direksiyon 1080 derece dönebilecek olsa bile 900 derece döner en fazla. O yüzden tam tur atmıyor sizinki masaüstünde böyle bir kısıtlama olmayınca tam dönecektir.

Hocam oyunların içerisinde derece ayarı vardır o şekilde sert davranmayın zarar verirsiniz. Mesela ETS 2'de direksiyon derece ayarını 900 derece yaparsanız direksiyon 1080 derece dönebilecek olsa bile 900 derece döner en fazla. O yüzden tam tur atmıyor sizinki masaüstünde böyle bir kısıtlama olmayınca tam dönecektir.

Hocam ondan bahsetmemiştim, ETS 2'de direksiyon dönüş animasyon aralığı zaten 1080'e ayarlı. Yazılımı üzerinde de 1080'e ayarlı kullanıyorum. Demek istediğim şu 1080 derece döndürdüğümde sağa veya sola, 1.60 tur dönüyor tahmini. Fakat bilgisayar kapalıyken vs. 1.75 tur dönüyor direksiyon.

Hocam ondan bahsetmemiştim, ETS 2'de direksiyon dönüş animasyon aralığı zaten 1080'e ayarlı. Yazılımı üzerinde de 1080'e ayarlı kullanıyorum. Demek istediğim şu 1080 derece döndürdüğümde sağa veya sola, 1.60 tur dönüyor tahmini. Fakat bilgisayar kapalıyken vs. 1.75 tur dönüyor direksiyon.

Size öyle geliyordur muhtemelen veya kayışlı sistem olduğundan siz çevirdikçe size kuvvet uyguluyor da olabilir tam bir şey söyleyemem maalesef

Size öyle geliyordur muhtemelen veya kayışlı sistem olduğundan siz çevirdikçe size kuvvet uyguluyor da olabilir tam bir şey söyleyemem maalesef.

1695976651717.png

Burada da yabancı bir kaynakta aynı sorunu olan bir kişi tarafından yazılan cevabı buldum. Sorunu şöyle çözmüş. Türkçesini de bırakıyorum. Deneyeceğim şimdi umarım olur :D

1695976723489.png

Yani o kadar çok takmayın derim kafaya 30-40 derece eksik dönmesi muhtemelen merkezleme sisteminden olması muhtemel siz döndürdükçe kayışlarda merkezlemeye çalışıyor direksiyonu. O yüzden dönüş miktarını biraz kısıyordur. Önemsiz birşey.

Yani o kadar çok takmayın derim kafaya 30-40 derece eksik dönmesi muhtemelen merkezleme sisteminden olması muhtemel siz döndürdükçe kayışlarda merkezlemeye çalışıyor direksiyonu. O yüzden dönüş miktarını biraz kısıyordur. Önemsiz bir şey.

Kafaya taktığımdan değil hocam, meraktan dolayı sebebi nedir diye sormak istediğim için açtım konuyu :) teşekkürler yine de cevapların için.

Yeni konular

Geri
Yukarı