.thumbnails 8 GB yer kaplıyor

astronot_34

Hectopat
Merhaba başlıkta belirttiğim gibi DCIM klasoründeki Thumbnails'in içinde toplamda 8 GB yer kaplayan iki dosya var ve onları silemiyorum. Silsem de hafızamda yer açılmıyor ve geri geliyorlar. Ne yapmalıyım nasil silebilirim onları? Telefonumda hiçbir uygulama yüklü olmadığı halde hafızası hep full. Çok sıkıntı çekiyorum. Lütfen yardım edin.

375477

Son düzenleyen: Moderatör:
Sildikten sonra aynı isimle yeniden oluşturmayı denesene bir de. O zaman kendisi tekrar oluşturmayacaktır.

Bu dosya telefonunuzdaki fotoğraf ve videoların önizlemesini tutar. Silseniz bile tekrar oluşturur kendini ama boyutu aşırı anormal. Telefonunuzda kaç fotoğraf var? Bende 1000 fotoğraf var ve iki dosyanın toplamı 300 MB ediyor.

Merhaba başlıkta belirttiğim gibi DCIM klasoründeki Thumbnails'in içinde toplamda 8 GB yer kaplayan iki dosya var ve onları silemiyorum. Silsem de hafızamda yer açılmıyor ve geri geliyorlar. Ne yapmalıyım nasil silebilirim onları? Telefonumda hiçbir uygulama yüklü olmadığı halde hafızası hep full. Çok sıkıntı çekiyorum. Lütfen yardım edin.

Eki Görüntüle 375477

Öncelikle eski bir android kullanıcısı olarak hatırladığım kadarını anlatayım;

• .thumbnails klasörünü sil
  • Yeni bir klasör oluştur
  • Adını .thumbnails yap
  • İçine .nomedia diye bir dosya oluştur
  • Fotoğraf kaydetme ayarlarını da SD kart olarak seç
Böyle deneyip sonucu bildirirsin

Bu dosya telefonunuzdaki fotoğraf ve videoların önizlemesini tutar. Silseniz bile tekrar oluşturur kendini ama boyutu aşırı anormal. Telefonunuzda kaç fotoğraf var? Bende 1000 fotoğraf var ve iki dosyanın toplamı 300 MB ediyor.
11bin küsür fotoğraf var hocam

• Adını .thumbnails yap
Hocam dediginizi yaptigimda cihazimda 8gb yer acilacak mi yani ?

• Adını .thumbnails yap
Dediginizi yaptim ancak ne yazik ki hafizam yine ayni kaldi..

Dediginizi yaptim ancak ne yazik ki hafizam yine ayni kaldi..
dostum aynı derdi ben de çekiyorum tek yapabileceğin şu telefonunu sıfırlayacaksın sonra quick edit diye bir program var onu indireceksin sonra dosyalarım da ayarlardan sistem dosyalarını gizle vardır onu aç sonra varsa oradaki .thumbnails dosyasını sil dcim klasörünün içine indirdiğin uygulanmadan 2 tane dosya oluştur birisi .thumbnails birisi de .THUMBNAİLS olsun o şekilde kaydetmesinin önüne geçebilirsin öbür türlü istersen 10 gb dosya sil ama hi bir faydası olmaz inş işine yarar

eğer harici bir galeri veya dosya yöneticisi kullanıyorsanız silmeyi deneyin.
ayrıca ayarlardan depolamaya girin ve uygulama depolamasını kontrol edin. BAzı uygulamaların anormal yer kapladığını göreceksiniz onları silmeyi deneyin

Geri
Yukarı