Ticari kart nedir, nasıl oluşturulur?

Sepet

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: Powercolor Red Devil RX 6750 XT
CPU: Ryzen 5 5600x
Ram: Corsair Vengeance Black LPX 16GB(2X8GB) 3600MHz CL16 DDR4
M.2 SSD: Kingston A2000 500GB
Motherboard: MSI B550M-A PRO
PSU: XPG Pylon 650W 80+Bronze "PYLON650B-BKCEU"
Case: MSI Mag Forge 100R
Merhaba, 12 ay taksitle telefon almayı planlıyorum. Teknosa'da istediğim telefon var fakat 12 ay taksiti sadece ticari kartlara yapıyorlar.
Nasıl ticari karta sahip olurum veya almanın başka bir yolu var mı?

Merhaba, 12 ay taksitle telefon almayı planlıyorum. Teknosa'da istediğim telefon var fakat 12 ay taksiti sadece ticari kartlara yapıyorlar.
Nasıl ticari karta sahip olurum veya almanın başka bir yolu var mı?
Vergi mükellefi olmak. Bankadan ticari banka hesabı açmak, sana ticari kredi kartı tahsis etmesini beklemek veya bizzat kredi kartı başvurusu yapmak.

Dipnot: Bonus Business adamdır.

Vergi mükellefi olmak. Bankadan ticari banka hesabı açmak, sana ticari kredi kartı tahsis etmesini beklemek veya bizzat kredi kartı başvurusu yapmak.

Dipnot: Bonus Business adamdır.
Kredi kartı ticari kartla aynı şey mi?

Ticari kredi kartı yani şirketin ve ticari hesabın olması gerek. Şahıs şirketi açmak kolay istersen açabilirsin :)
Yani şirket açıp başvuru yapmam lazım, öyle mi?

Kredi kartı ticari kartla aynı şey mi?
Kanka açıklayıcı olsun diye bi tık detaya gireyim kafan karıştı senin.

Ben 2019'dan beri vergi mükellefiyim, Garanti'den Bireysel Vadesiz TL hesabım vardı, Ticari Vadesiz TL hesabı açıldı, bütün işlemleri oraya aktardım. 1-2 ay sonra Garanti beni aradı Bonus Flexi (bireysel) ve Bonus Business (ticari) kredi kartlarını tahsis etti.

Limitleri ortak.

Ticari kredi kartı yani şirketin ve ticari hesabın olması gerek. Şahıs şirketi açmak kolay istersen açabilirsin :)
Şirket açmak kolay da masraflarını karşılamak kolay mı? :)

Yani şirket açıp başvuru yapmam lazım, öyle mi?
Evet ekstra olarak gelir vergisi stopajıydı cartı curtu sigortası var gerçi genç girişimci iseniz destek alıyorsunuz. Yani telefon almak için açmak gereksiz kredi kartı çıkacağı da kesin değil. Ben de Axess Business ve Maximum Business kullanıyorum.

Kanka açıklayıcı olsun diye bi tık detaya gireyim kafan karıştı senin.

Ben 2019'dan beri vergi mükellefiyim, Garanti'den Bireysel Vadesiz TL hesabım vardı, Ticari Vadesiz TL hesabı açıldı, bütün işlemleri oraya aktardım. 1-2 ay sonra Garanti beni aradı Bonus Flexi (bireysel) ve Bonus Business (ticari) kredi kartlarını tahsis etti.

Limitleri ortak.

Benim kafam çok karıştı sanırım akp'ye bascam

Sonuç olarak telefon dükkanı olan bir tanıdığa aldırıp parayı ona veriyoruz sanırım.

Evert ekstra olarak gelir vergisi stopajıydı cartı curtu var. Yani telefon almak için açmak gereksiz kredi kartı çıkacağı da kesin değil.
90k vergi borcum var, geçen seneden 50k gelir vergisi geldi. 5 aydır işsizim. :)

Bir kart uğruna evet şirket açılmaz, esnaf olmak kolay değil. Kartı alabilmen için bankalarla aran iyi olmalı, KKB puanın yüksek olmalı, şirketinin gelir-gideri olmalı, bir sürü detay var. Özetle şak diye elde edebileceğin bir şey değil bu ticari kredi kartı olayı.

Geri
Yukarı