TikTok hakkında düşünceleriniz neler, yasaklanmalı mı?

Tiktok 'u eleştirenlerin yüzde 90'ı günde en az 3 saat izliyor. Hiç anlamıyorum. Herkes kötülüyor ama kim kullanıyor bu uygulamayı...
Ben bir ara sadece izledim 25-30 dakika falan bu insanlar neden bunu yapıyor ki bunlar .... mı dedim.
Sonra tekrar seyretmedim. Rahat 3-4 ay olacak.

Tiktok'u yasaklasalar, Netflix'i yasaklamayacakları, Instagram'ı yasaklamayacakları, Facebook'u yasaklamayacakları, Arabistan'a dönmememiz için bir neden göster neden Tiktok'u yasakladıklarında aa biz bunu yasakladık ses çıkarmadılar şunu da yasaklayalım diye diye ülke Arabistana'mı dönecek? Tiktok'da olan boş insanlar düzgün insanlar mı olacak hayır yine aynı insan bu sefer insanlara sataşacak. Yapmayın lütfen ya.
Ulan size hâlâ şunu anlatamıyorum. Arabistan geçen uzaya çıktı! Sen arabistana böyle hakaret edemezsin! Anla artık Türkiyeyi kıyasladığın ülke Türkiyeden daha gelişmiş. Git Afrika ülkeleriyle kıyasla.

Arkadaşlar tik tok un güvenlik açıklarından haberiniz vardır diye tahmin ediyorum. Yani herhangi bir sebepten değilse de sırf bu güvenlik sorunları yüzünden kapatılmalıdır. Söylenene göre telefonunuz kapalı olsa dahi görüntü ve ses kaydetmeye devam ediyor. Bu çok çok çok ciddi bir sorun. Özel hayatınız birileri tarafından izleniyor dinleniyor. Ve bu bilgiler nereye gidiyor, ne için kullanılıyor bilen yok. Bence hiçbir şeyden değilse de bu güvenlik açıklarından kaynaklı kapatılmalı. Hindistan'da sırf bu güvenlik açıkları nedeniyle yasakladı. Sanırım Amerika'da aynı şekilde.
Haklı 👍 Birileri el altından gençleri kullanıyor. Savaşlarla yıkamadıkları ülkemizi, soğuk savaşla yıkacaklar. Hem de zayıf noktamızdan, teknoloji bağımlılığı...

İnsanların çoğunluğu isyan çıkarır. Düşünsene Tik Tok, özellikle Instagram kapatılsa; çok kötü şeyler olabilir. Gençleri ve ailelerini bilinçlendirmek??
Bi' noktada doğru, ama nasıl yapacaksın? Tiktok kullanan gençlerin beyinleri karşıdan verilen öğütleri dinleyip yorumlayabilecek düzeyde mi sence? Ben sanmıyorum. Ailelerini bilinçlendirmek güzel, ama bu mecradan sanıyorum para kazananlar var. Eminim bir çoğunun ailesi dahi destek çıkıyordur para kazandıkları için. Yani kısaca bilinçlendirmek evet doğru hatta olması gereken, ama Türkiye şartlarında mümkün olduğunu sanmıyorum. En fazla lafta kalır.

İnsanların çoğunluğu isyan çıkarır. Düşünsene Tik Tok, özellikle Instagram kapatılsa; çok kötü şeyler olabilir. Gençleri ve ailelerini bilinçlendirmek??

İsyan tarzı bir olay olacağını düşünmüyorum. İlk kez bir sitenin/uygulamanın yasaklandığı bir ülke değiliz. (Youtube, Wikipedia)
Çok konuşulur ancak yine büyük bir olay olmaz, unutulur gider. Dediğiniz gibi eğitim gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı