TikTok'ta çıkan Arapça videolar nasıl engellenir?

TikTok ve Instagram şu aralar zortladı, bana da Arapça, 3 takipçisi olan embesillerin videosu çıkıyor kafayı yemek üzereyim, sigara içerken 5 dakika imstagrama bakayım diyorum 10 takipçili adamın videosunu çıkarıyor lan bana ne onu görmek istesem onu beğenirim zaten.

Bilgisayarda bende de aynı sorun var herkeste aynı sorun var. Belki VPN kullanırsan düzelebilir. Bizim ülkemizde Araplar çok olduğu için Arap TikTok'ları geliyor diye düşünüyorum.

Deneyeceğim teşekkür ederim, bir sen yanıtladın sayıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
El hareketi çekerdim salounun ortasında. Zaten arada beddua ediyorum sövüyorum hepsine.

:D Ben seslerinide beğenmiyorum. Ses yok. Cırtlak var.
Ben de arada küfüre başvuruyorum, mecburen.

Bana sormamışsınız ama yine de cevap vereyim. Ciddiye almazdım. Hatta annesi babası yanında olsaydı "kızınızı bir süre boyunca teknolojiden uzak tutun belki düzelir ya da Türk tarihini anlatın." derim.
Ben de aynı şeyi yapacağım artık, sıkıldım bu durumdan.

Ben de arada küfüre başvuruyorum, mecburen.

Ben de aynı şeyi yapacağım artık, sıkıldım bu durumdan.
Hocam ben arada derste alttan el hareketi çekiyorum. İlginç olan şey ise azdaha o beni 3 kuruşa satan kız için okul çıkışında 15 kişi tarafından meydan dayağına tutulacaktım, kıza takılıyorlardı rahatsız edip tehdit falan ediyorlardı. Bende biraz kafa kaldırdım. Az daha dayak yiyordum ama o beni 3 kuruşa sattı yazıklar olsun.

Hocam ben arada derste alttan el hareketi çekiyorum. İlginç olan şey ise azdaha o beni 3 kuruşa satan kız için okul çıkışında 15 kişi tarafından meydan dayağına tutulacaktım, kıza takılıyorlardı rahatsız edip tehdit falan ediyorlardı. Bende biraz kafa kaldırdım. Az daha dayak yiyordum ama o beni 3 kuruşa sattı yazıklar olsun.
Yapacak bir şey yok hocam, acı da olsa o kişiye güvenilmeyeceğini öğrenmişsiniz en azından. Zararın neresinden dönseniz kar.

Yapacak bir şey yok hocam, acı da olsa o kişiye güvenilmeyeceğini öğrenmişsiniz en azından. Zararın neresinden dönseniz kar.
Eskiden böyle değildi işte zaten son dönemlerde aramız çok açılmıştı eskiden 6 saat falan yazışırdık. Şu lanet çıktıktan sonra ahhh ahh. İmkanım olsada 80lerde yaşasam hatta 30larda falan.

Bence bu mesajda zaten genel sorunumu anlattım popüler kültür uğruna samimiyetsizlik.
Bırakmak mı gerek acaba devam mı etmek. Düşüncelerin farklı olan biriyle geçinebilirmisin? Sadece kız değil arkadaş ortamı olarakta. Ben geçinemedim düşüncelerim farklı olan insanlarla. Hele ideolojik olarak uçurum olunca hayatta yalnız kaldım. Hiç bir şeyi sorgulamadan aklıma sokmam ben. Saatlerce bir konu üzerinde kendi doğrumu bulurum. Sadece popüler kültür dayatıyor diye boş şeyleri aklıma sokmam ben. Samimi hissettmediğim bir düşünceyi sadece popüler diye sevemedim ben yaşıtlarımdan farklı olarak. Sevmediğim şekilde giyinmedim, sevmediğim şeyleri yapmadım. Ama bunlar herkes arasında yaygın olan ve samimiyetsiz olan şeylerdi. Şimdide hayatta neredeyse yalnızım. İyice içime kapandım pskoloji kalmadı bende. Ama bir gün belki başka mantıklı düşünen, tiktokta gördüğü her şeyi hayatına sokmayan, sırf sevgilim olsun diye sevgili yapmayan, kültürünü unutmamış, birilerinden duyduğu şeyi hemen aklına sokmayan, sorgulama yeteneğine sahip olan. Meyve veren ağacı taşlamayan, niteliksiz insanlara havalı diye tapınma noktasına gelen, cahilliğin olmadığı, insanların yatmaya alışmadığı bir ülkeye giderim. Ekonomi falan laf, karnımız doyuyorsa en lüksün içindeyiz demektir. Ama yukardaki saydığım kriterler olursa zaten ekonomide iyi olur. İnşallah bir gün ülkemizde böyle olur (olmayacağını biliyorum). Umarım hepimiz böyle bir ülke şansı yakalayabiliriz. Amin.

Eskiden böyle değildi işte zaten son dönemlerde aramız çok açılmıştı eskiden 6 saat falan yazışırdık. Şu lanet çıktıktan sonra ahhh ahh. İmkanım olsada 80lerde yaşasam hatta 30larda falan.
Benim sevdiğim kız da hiç sevmediğim ortamlarda takıldığı için sevgimi yavaş yavaş unutmaya başladım hocam. Sizin gibi ben de çoğu arkadaşımın eski günlerdeki hallerini özlüyorum doğrusu.

Benim sevdiğim kız da hiç sevmediğim ortamlarda takıldığı için sevgimi yavaş yavaş unutmaya başladım hocam. Sizin gibi ben de çoğu arkadaşımın eski günlerdeki hallerini özlüyorum doğrusu.
Hocam gerçekten nerden pörtledi bu lanet. İlkokulu özlüyorum şahsen ilkokul hocamı her sene 2 defa falan boş vakit buldukça ziyaret ederim. Hiç bir hocada olmayan harika bir kişiliğe sahipti. Keşke burdada yanımda olsa. Bana bilgisayarlar ilgili bildiğim şeylerin nerdeyse temelini attı. İlkokul 3 te okuldaki hocaların bilgisayarına format atıyordum ben. Benle çok ilgilendi allah razı olsun ondan.

Bence bu mesajda zaten genel sorunumu anlattım popüler kültür uğruna samimiyetsizlik.
Çok güzel yazmışsınız hocam, elinize sağlık. Aynı şeyleri düşünüyorum sizinle.

Geri
Yukarı