TikTok'u nasıl bırakabilirim?

Arkadaşlar siz gerçekten çok abartıyorsunuz. TikTok böyle bir yer değil. Ben de TikTok'u ön yargıyla yükledim. Ama izlediğim şeyler oyun videoları ve eğlence içerikli videolar. Eğlence dediğimi yanlış anlamayın. Cellat falan değil. Siz çok ön yargılısınız.
TikTok, Facebook, Instagram hepsinin amacı aynı dostum. İnsanların dopamin sistemi ile oynayıp bunun üzerinden gelir elde etmek ve zamanını çalmak. The Social Dilemma'yı izlersen demek istediğimi anlarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
TikTok değil bağımlılığın, sosyal medya. TikTok izlemeyi bıraktıktan sonra öteki bir sosyal medya platformuna bağımlı kalacaksın. Teknoloji ile vaktini azaltıp fiziksel aktiviteler yapman lazım.

TikToker olmak ve TikTok kullanmak arasında fark var. TikTok'ta az da olsa bilgi içerikli ve değişik konsept hesaplar var. Onları takip ediyorum. 12-13 yaşında çocukların takip ettiği cellat vs. hepsini engelledim. Karşıma az da olsa bazen çıkıyor fakat engelliyorum.

Dostum alt tarafı bir uygulama kullanıyor, tavrını düzelt. Arkadaşa bu yaptığın hakaretten farksız.
Kullandıysa kullandı, bunu diyerek gerçekten kendini zeka küpü mü sanıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı