Tilted Gearlı A320

333657

Kilopat
Makaleler
9
Photoshop değil. Neden böyle üretildiğini araştırmadım, sizlerle beraber tartışmak istiyorum bu konuyu. Fikirleriniz neler? Sizce neden böyle üretildi? Güzel görünmüyor mu?

vt-esj-air-india-airbus-a320-231_PlanespottersNet_309462_4e3521ac1f_o.jpg
vt-esf-air-india-airbus-a320-231.jpg

Dosya Ekleri

• jxSCn.jpg
    jxSCn.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 52
Photoshop değil. Neden böyle üretildiğini araştırmadım, sizlerle beraber tartışmak istiyorum bu konuyu. Fikirleriniz neler? Sizce neden böyle üretildi? Güzel görünmüyor mu?

Eki Görüntüle 560612Eki Görüntüle 560613
Bence güzel görünmüyor. Bir de Air İndia uçak tasarımını sevmiyorum bence daha güzel yapabilirler sanki 70-80'ler arası bir tarz gibi uçak boyamaları.

Türkçe varken neden İngilizce yazalım? Herkes anlamayabilir.

En basit kelimelerden biri tabii ki de biliyorum. Öyle yazmayı da bilirim ama kelime ile değil yaptığınla övünmek daha iyidir.

Arkadaşın yaptığı şey övünmek sayılmaz. Kendisini tanımıyorum ama sektörün içinde bulunan birisi ise çok doğal bu durum. Havacılıktaki birçok terim İngilizce ve sektör içindeki birçok yabancı terim de dilimize yerleşti. İster istemez onları kullanıyoruz.

Türkçe varken neden İngilizce yazalım? Herkes anlamayabilir.
En basit kelimelerden biri tabii ki de biliyorum. Öyle yazmayı da bilirim ama kelime ile değil yaptığınla övünmek daha iyidir.
Sadece söylemek istemiştim 🤷‍♂️
Arkadaşın yaptığı şey övünmek sayılmaz. Kendisini tanımıyorum ama sektörün içinde bulunan birisi ise çok doğal bu durum. Havacılıktaki birçok terim İngilizce ve sektör içindeki birçok yabancı terim de dilimize yerleşti. İster istemez onları kullanıyoruz.
Evet haklısınız henüz bu sektörün içinde değilim öğrenciyim fakat havacılığın benim için yeri ayrıdır bu yüzden de ister istemez kullanıyorum bazen 🙂

@steadyflow
Bana göre İngilizce kelimeler kullanmak övünmekten fazla bir şey değildir, eğer
İngilizce kullanarak bir iş yapmıyorsanız. Mesela pilotlar arasında livery kelimesi denebilirdi
Fakat herkes anlayamayacağı için Türkçesini tercih ettim.

Sanki özellikle bu tasarımı istemişler gibi. Acaba burun iniş takımının katlanmaması için özellikle mi böyle bir tasarım talep ettiler? Bazı uçaklar çünkü özellikle böyle tasarımları veya ekstra ara parça kullanırlar.

Sanki özellikle bu tasarımı istemişler gibi. Acaba burun iniş takımının katlanmaması için özellikle mi böyle bir tasarım talep ettiler? Bazı uçaklar çünkü özellikle böyle tasarımları veya ekstra ara parça kullanırlar.
Bence güzel olmamış ne olursa olsun Air İndia uçak boyamasına karşı bir alerjim de var ayrıca 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı