Timetec M.2 SSD nasıldır?

Hocam yukarıdaki arkadaşların tepki gösterdiği bir şey yapıyorum farkındayım ancak 100 TL daha verip 860 Evo M.2 almak bana daha mantıklı geldi. Buradan gidebilirsiniz siteye.

Bak bunun fiyatı iyiymiş lakin okuma yazma biraz düşük ama arkadaşın alacağı SSD yerine bu alınabilir.
Arkadaşlar çok fzla program kullanıyorum ve anca o parayı çıkarıyorum ama güzel oneriler var. Sağ olun arkadaşlar.

Hocam şu SSD'yi alın; yukarıda arkadaş bahsetmiş:
Eğer bütçeniz çok kısıtlıysa attığınız SSD'yi aman alayım demeyin.

Aynen zaten bir tek Samsung iyi, Adata, Kingston gibi markalar boşa duruyor işe yaramaz. Ufak bir araştırma ile düzgün bir SSD almak mümkün. Ben gidip James Donkey, Hi-Level SSD alın demiyorum. Herkesin Samsung alacak bütçesi yok diyorum.
Bunlar SU650 alıp, konu açan arkadaşlardan değil mi?

Arkadaşlar çok fzla program kullanıyorum ve anca o parayı çıkarıyorum ama güzel oneriler var. Sağ olun arkadaşlar.

Eğer Samsung'dan hızlı ve ucuz bir şey istiyorsan alternatif olarak bu var.
Daha hızlı bir şey istiyorsan bu var.
Eğer çok uzun yıllar gitsin güvenilir olsun diyorsan bunlardan çok daha yavaş Samsung var oda bir tercih ben yukarıdaki arkadaş gibi taraf tutmam bağımsız bakarım bir firmanın iyi yönüde var kötü yönüde iyi ürünüde var kötü ürünüde eğer hızlı bir şeyler istiyorsanız yukarıdakiler ne F/P ürünlerden yok Samsung istiyorsanız bunlar var.

Bu arada Intel'in bu model SSD'si hakkında bilgisi olan var mı?

Sanki çalışma sıcaklığı fazla gibi soğutucu ile kullanılır gibi duruyor ama F/P bir ürün gibi durmuyor.
Son olarak Team marka SSD'ler son zamanda çoğaldı kullanan ya da yakını kullanan var mı yakında bir SSD alacağım en son çıkanlar hakkında bir bilgim yok.

Bu arkadaş SU650 mi aldı ironi mi yapıyorsun alınabilecek en kötü SSD lerdendir çünkü.

Uo SU650 almamış ironi yapmışsın çok saçma olmuş ama.

Çöp değil güzel kardeşim, mantıksız. daha yaşın küçük, anlarsın daha da bilgi sahibi olunca.

Nasıl mantıksız? 620 TL'ye okuma yazma 500-550 uzun ömür sunan Samsung mu? 600TL'ye 2000-2500 yazan Kingston'un yeni serisini alırsın. Sorsalar düşünmeden Kingston derim, tamam Samsung uzun yıllar gider ama Kingston'da 1 yılda gidecek bir SSD değil, 3 yıl falan gider.
Hemen çıkıp "orkodoşum Kingston kollonuyor 6 ayda bozuldu" demeyin, modele göre yargılayın. Samsung'un kötü serileride vardı hatırlatayım. Kardeşim şunu aklına sok, para yoksa olmuyor işte sistemlerde SSD ucuza kaçıyorlar lakin sen çıkıpta "somsongdan horiç döğer SSD'ler montuksoz" dersen yanlış edersin. Adam okuma yazma istiyordur 620'e kötü yazma okuma veren Samsung kullanacağına gidip Kingston kullanır (render, dosya aktarımında çok fark ediyor). Yok benim param var, al Samsung'u geç en kaliteli ürün onlarda ama diğer markalara mantıksız diyemezsin.

Çöp değil güzel kardeşim, mantıksız. daha yaşın küçük, anlarsın daha da bilgi sahibi olunca.

Samsung ürünleri üst düzey kalite ve çok yenilikçidir lakin ülkemizde fiyatları pahalı ve herkesin alacağı tarzda değil var ama okuma yazma düşük.

SSD olayında dediğim gibi zamanı geldiği zaman öğreneceksin. Performansın yerine ömrün neden tercih edilmesi gerektiğini.

Yok anlatamıyorsun. Adam bir SSD atmış altına hemen "oNe YaW ZamZunG aL" herkes biliyor Samsung'un en iyisi olduğunu ama bütçeler el vermiyor. Bütçesi el verse zaten hemen Samsung alır.
Aga ağzına sağlık vallah. Bizimkileri anlamıyorum ben de ürün araştırması yapıyorum, herkes 100 ver 50 fazla ver yazıyor ee güzel kardeşlerim, ekran kartına da 100 fazla ver diyorsunuz, ram atarız marka bilinmiyor 50 fazla ver, kasa atılır 50 fazla ver iyisini kullan vs vs. Zaten fazlası verilebilse gideriz 2 tb samsung evo alırız hiç buraya talep de açmayız. Adını duymadık bilmiyoruz deyin geçin. Ayrıca türkiyede duyulmayan yüzlerce marka var, olabilir de. Bu markaların yurt dışında ne gibi işler başardığını bilmiyoruz. Belki berbattırlar belki süperlerdir. Konu açarken de biz ''fazla ver iyisini kullan'' diyenlerin yorumlarını duymak okumak için açmıyoruz konuları. ''Ben kullandım kötüydü/iyiydi'', ''marka hakkında olumsuz çok yorumla karşılaştım'' ''hiç duymadım sen bilirsin'' diyenlerin yorumlarına ihtiyaç duyuyoruz. Yoksa herkes zaten biliyor 50 100 150 200 300 500 fazla verildiği kadar en iyisinin kullanıldığı. Kapital düzen hep bu zihniyetler yüzünden güçlü kalıyor ne diyeyim ki :) AMD intel arasındaki savaşta herkes intel alıyordu rakip yoktu daha intel düşük işlemcileri çok pahalıya satıyordu. Bak şimdi uzak durun dediğimiz AMD bir geldi ortalığı dağıttı, intel yine 1990lardaki gibi fiyat performans ürünlerine yöneldi . Şans ver belki yarın samsung daha ucuz ürün çıkarır. Kaldı ki Samsung markasının türkiyeye gönderdiği note 5 ile avrupaya gönderdiği note 5 işlemciler bile aynı değildi. Kendi işe yaramaz arızalı işlemcileri(exynos) buraya aynı ücretle gönderirken, avrupaya snapdragonları gönderiyordu. sasmungun buradaki satışları düştü ve neredeyse 10 yıllık bu politikadan yeni yeni vazgeçmeye başladı samsung. Aynı ücreti ödüyorum avrupayla ama daha kötü bir işlemci gönderiyorsun bana üstüne daha fazlasını verip samsung marka tercih ettiğim gibi :)

Geri
Yukarı