Samsung 980 SSD M.2 SSD Nasıldır?

PCI 4.0 diyor, anakartım PCI 3.0 destekliyor. Bunu alsam farkı ne olacaktı onu anlamadım.

Arkadaşlar sorularıma cevap vermek yerine SSD'yi gömüp, şunu alsaydın diyorsunuz.
980 Pro'dan iyi bir SSD'n olurdu.

980 neden kötü, dram olmadığından. DRAM olmaması sadece çok büyük ve çok uzun süren dosya aktarımlarında sonlara doğru hız düşüşü yapar. Bunun dışında ne gibi bir sorun olacak onu soruyorum.

980 Pro'dan iyi bir SSD'n olurdu.
İyi veya kötü neye göre onu anlamadım. 980’nin kötü sayılmasının nedeni nedir?

980 neden kötü, dram olmadığından. DRAM olmaması sadece çok büyük ve çok uzun süren dosya aktarımlarında sonlara doğru hız düşüşü yapar.
SLC ile DRAM'i karıştırmışsın. Bu dediğin şey SLC Caching Size ile alakalı bir durum. DRAM geçici depo demek. DRAM'de depo edilen uygulamalar daha hızlı açılır ve NAND yongaları DRAM'de depo edilen verilere erişilirken minimum güçte çalışırlar çünkü zaten depo edilmiştir.

Ne oluyor tam olarak, gerçekten en baştan beri bu soruyu soruyorum. Dram olmayınca ne olacak onu soruyorum.
Benim bildiğim RAM'den kullanacak ve uzun sürede DRAM'lilere göre fazla hız kaybı olacak.

Benim bildiğim RAM'den kullanacak ve uzun sürede DRAM'lilere göre fazla hız kaybı olacak.
860 evoma kadar düşmez, eğer hız kaybı olacak olsa Samsung’un bu ssdyi 5 YIL garantiyle piyasaya süreceğini sanmam. Çünkü 2-3 yıldan sonra ssd yağar servislere.

Genel olarak bir düşünce sanırım bu 980 olayı. 980 neden kötü olarak sayılıyor sanırım kimse tam olarak bilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı