Tip 11 saha dolabı ne zaman bağlanır?

Profesör01

Hectopat
Merhabalar. Yaşadığım yerde tip 11 saha dolabı ve binanın içine siyah Türk Telekom kutusu koyuldu şimdi ben fiber internet mi alıyorum yoksa VDSL mi bir de TurkNet yapadayım bu yeni tip 11 saha dolabından mı internet alacağım yoksa şimdi internet aldığım 1.5 km uzaklıktaki saha dolabından mı ve ne zamana aktif olur bu tip 11 saha dolabı? Bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah kutu varsa sitede FTTH altyapıdır yüksek ihtimalle.
3c99f9a7ac949f61468b94c2eb3181b4.jpg

Siyah kutu bu attığıma benziyorsa FTTH altyapıdır. VDSL yerine FTTH geçmen daha iyi olur. Attığım kutuya benziyorsa.

Merhabalar. Yaşadığım yerde tip 11 saha dolabı ve binanın içine siyah Türk Telekom kutusu koyuldu şimdi ben fiber internet mi alıyorum yoksa VDSL mi bir de TurkNet yapadayım bu yeni tip 11 saha dolabından mı internet alacağım yoksa şimdi internet aldığım 1.5 km uzaklıktaki saha dolabından mı ve ne zamana aktif olur bu tip 11 saha dolabı? Bilgi verebilir misiniz?
Telekom fiber gelirse, telekom altyapısından telekom fiber alırsınız. Türknet YAPA ile bir ilginiz kalmaz.

Siyah kutudan kastınız nedir? T11'den çektilerse bakır olmak ihtimali yüksek. Telefon kutuları da siyah oluyor (beyaz olan da var, gri veya boyanmışı da). Zahmet olmazsa bence konuya kutunun resmini ekleyin. Daha net bilgi verilir.

Siyah kutu varsa sitede FTTH altyapıdır yüksek ihtimalle.
Eki Görüntüle 1109452

Siyah kutu bu attığıma benziyorsa FTTH altyapıdır. VDSL yerine FTTH geçmen daha iyi olur. Attığım kutuya benziyorsa.
kutu aynı böyle ama kabloları yok bide altyapı sitelerinde sorguladığımda fiberde olduğum gözüküyor geçirmelerini istesem geçirirler mi
Siyah kutudan kastınız nedir? T11'den çektilerse bakır olmak ihtimali yüksek. Telefon kutuları da siyah oluyor (beyaz olan da var, gri veya boyanmışı da). Zahmet olmazsa bence konuya kutunun resmini ekleyin. Daha net bilgi verilir.

Hocam tip 7 imiş yanlış söyledim kusura bakmayın.
Kutu bu hocam.
Fakat hocam bizim sitedeki insanlar gidip binanın girişinden eve kadar bakır kablo çekti ama fiber büyük ihtimal o kutuya kadar gelecek ben başvuru yaparak binadan evime kadar çektirebilir miyim fiber optik kablo.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-16 191511.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-16 191511.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 68
  • WhatsApp Image 2021-07-16 at 19.16.21.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-16 at 19.16.21.jpeg
    31,5 KB · Görüntüleme: 65
Evet tip7'lerden fiber dağıtımı da yapılıyor. Resimdeki kutu da -FTTH- fiber kutusu, iç tesisatı çektirip kullanabilirsiniz (bu süreci Telekom ile yöneticiniz yönetecek). Hayırlı olsun.

Teşekkürler hocam altyapı sorgularında gözüktüğüne göre aktif olmuş mudur ben çünkü 2 gün önce TurkNet'i internetim yavaş diye darlamıştım eve boşuna insan gelecek.

Teşekkürler hocam altyapı sorgularında gözüktüğüne göre aktif olmuş mudur ben çünkü 2 gün önce TurkNet'i internetim yavaş diye darlamıştım eve boşuna insan gelecek.
Görünüyorsa aktiftir ama iç tesisatı çektirmesi gerekiyor yöneticinin. Telekom yöneticiye kabloyu teslim edecek, elektrikçi yardımıyla o kablolar kırılmadan dairelere çekilecek. Yöneticiniz müdürlük ile görüşsün.

Görünüyorsa aktiftir ama iç tesisatı çektirmesi gerekiyor yöneticinin. Telekom yöneticiye kabloyu teslim edecek, elektrikçi yardımıyla o kablolar kırılmadan dairelere çekilecek. Yöneticiniz müdürlük ile görüşsün.

Sitenin içine bakır kablo çekildi ben kendim elektrikçi ile görüşüp CAT 6 kablo çektirebilir miyim sizce.

Yeni konular

Geri
Yukarı