TİP-23 Saha Dolabı Özellikleri Nelerdir?

@DartCan Adresinizde, 75 Mbps gösteriyor ise fiber var demektir. VDSL, fiber türüdür.

Size yakın noktada VDSL saha dolabı varken 4 Mbps kabul edilemez. VAE'ye geçiş talebi oluşturun.

VAE'ye geçirmezlerse iptal edip, Milleni.com'a geçin derim.

Aynı paraya 35 Mbps almak varken 4 Mbps ile sürünmeye gerek yok. Boşuna para ödemek gibi.

TurkNet'in eski kalitesinden eser yok.

@DartCan Adresinizde, 75 Mbps gösteriyor ise fiber var demektir. VDSL, fiber türüdür.

Size yakın noktada VDSL saha dolabı varken 4 Mbps kabul edilemez. VAE'ye geçiş talebi oluşturun.

VAE'ye geçirmezlerse iptal edip, Milleni.com'a geçin derim.

Aynı paraya 35 Mbps almak varken 4 Mbps ile sürünmeye gerek yok. Boşuna para ödemek gibi.

TurkNet'in eski kalitesinden eser yok.

Cevap için teşekkürler. Fiber olması için apartmanda bir kutunun olması gerekiyor diye biliyorum ve o kutudan ne yazık ki yok. O yüzden fiber yok demiştim. Üst,alt ve yan sokakta mevcut bizim sokak es geçildi ne fiber ne kablo tv için.

Milleni.com değil de Netspeed i düşünüyorum daha iyi gibi geldi bana.

Az önce modem ayarından xDSL istatistiklerini baktım aşağıdaki gibi görünüyor.
test.jpg

Fiber olması için apartmanda bir kutunun olması gerekiyor diye biliyorum...
İlla bina içinde kutu olmasına gerek yok, bağlı olduğunuz TT saha dolabının VDSL destekli olması yeterli.

Modem değerleri çok kötü.

Şu adresten hız sorgusu yapın, eğer 24 Mbps ve üzeri çıkıyor ise VDSL yani fiber var demektir.

İlla bina içinde kutu olmasına gerek yok, bağlı olduğunuz TT saha dolabının VDSL destekli olması yeterli.

Modem değerleri çok kötü.

Şu adresten hız sorgusu yapın, eğer 24 Mbps ve üzeri çıkıyor ise VDSL yani fiber var demektir.

Ben öyle bilmiyordum eskiden kutu olması gerekli diye bildiğim için öyle yazmıştım.

Verdiğiniz linkten sorgulama sonrası 81 Mbps alabileceğim çıktı. Sizin mesajınızdan 1.5 saat kadar öncede turknetten aradılar. Santrale uzaklığım nedeni ile yapa alt yapısından vae alt yapısına alacaklar. Bakalım eğer hızda bir artış yine göremezsem söylediğiniz gibi başka bir servis sağlayıcısına geçiş yapacağım. Bilgiler için teşekkürler.

@Ulunay hocam selamlar. Bu konu hakkında araştırma yaprken bir iki mesajınıza denk geldim. Konu ilgimi çektiği için 1-2 bir şey sormak isterim. Şimdi TT üyesiyim. Bulunduğum evde altyapı ADSL. Fakat etrafa baktığımda, sokak girişi ve hemen karşımdaki site HiperNet kullanıyor. TTNET müşteri temsilcisiyle konuştuğumda ‘mesafeden’ dolayı bağlayamıyoruz dediler HiperNet için.
Bu mesafe neye göre oluyor, saha dolabıyla mı alakalı?
Hocam merhaba. Bu konu hakkında araştırma yaparken yazılarınıza denk geldim. Bir iki sorum olacak, yardımcı olursanız bilgi anlamında sevinirim.

TT müşterisiyim. Bulunduğum sitenin altyapsı ADSL. Fakat sokağın başında ve karşıdaki sitede HiperNet altyapısı bulunuyor. Aramızda 10 m var ya yok TTNET ile konuştuğumda mesafeden dolayı bağlatamıyoruz diyor, mesafeden kasıtları saha dolabımı acaba?

Son düzenleme:
@czn Arayıp şansınızı deneyin. Zarar gelmez. Bu tür meseleler yüz yüze görüşmeden netleşmediği için müdürlüğe gidilmesi gerektiğini belirtiyorum.

Çalışan arkadaşa altyapı planlama ve erişim bölümüne bağlamasını rica edin, eğer bağlarsa en doğru bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

@Ulunay geçtiğimiz günlerde özel müşteri temsilcisine mail attım. Anında dönüş yapıldı, planalama birimine konuyu ilettiler, planlama biriminden de onay gelmiş ama tarife değişikliğine uygun değil gbi bir şey söylendi, tekrar Ankara il müdürlüğüne mail attık, cevaba göre olumlı olumsuz dönecekler. Bakalım. Ne kadar doğru tabii bilmiyorum altyapı uygunsa bağla.

Geri
Yukarı