Tıp İçin Laptop Önerisi

En son atılanları normalde alırdım ama çok yüksek ekran kartları var. Bunlara gerek yok boşa almış olurum.
En son atılanları normalde alırdım ama çok yüksek ekran kartları var. Bunlara gerek yok boşa almış olurum.
Burada Esad Aydemir' in önerilerini kastettim.

@Spery @Oilbest
Ben sana 6800 liraya 2.60 taban frekanslı bir işlemcili güzel bir bilgisayar önerdim. Yukarıdaki arkadaş ise süslü ve 1.80 GHz'lik 7.300 liralık süslü bir model önerdi. Tahmin edeceğin üzere arkadaşın önerdiği sistemin işlemci performansı benimkine nazaran oldukça düşük. Tercih senin kardeşim. Aşağıya benim önerdiğim sistem ile arkadaşın karşılaştırması var.
Arkadaşın aldığı puan:7289
Benim önerim:11525

Şimdi şöyle bir durum söz konusu. İşlemci ve sistem özellikleri yükseldikçe adamlar yanına ekran kartı ekliyorlar, ihtiyaçlara karşılık vermek açısından. Eğer ekran kartsız düz bir sistem istiyorsan bu kadar yüksek fiyatlara çıkmana tabii ki gerek yok. Fakat öyle olduğu zaman işlemci performansı da düşüyor. Yüksek seviye bir işlemciyi tek başına takmıyorlar bilgisayarlara.

@Spery @Oilbest
Ben sana 6800 liraya 2.60 taban frekanslı bir işlemcili güzel bir bilgisayar önerdim. Yukarıdaki arkadaş ise süslü ve 1.80 GHz'lik 7.300 liralık süslü bir model önerdi. Tahmin edeceğin üzere arkadaşın önerdiği sistemin işlemci performansı benimkine nazaran oldukça düşük. Tercih senin kardeşim. Aşağıya benim önerdiğim sistem ile arkadaşın karşılaştırması var.
Arkadaşın aldığı puan:7289
Benim önerim:11525
Dediğim gibi senin önerilerin çok iyi ancak oyun için olduklarından dolayı işlemcileri fazla enerji harcıyor o sebeple fazla GHz değeri veriyorlar. Bu da şarjı hızlıca bitirmek demek. Ondan seninkileri almayacağımı biliyorum ancak daha ne alacağıma karar veremedim.

İşlemcinin sonundaki "U" ibaresi neyi kastediyor acaba?
Enerji tasarrufu yapmak için sistem performanstan mümkün olduğunca kısıyor.
Dediğim gibi senin önerilerin çok iyi ancak oyun için olduklarından dolayı işlemcileri fazla enerji harcıyor o sebeple fazla GHz değeri veriyorlar. Bu da şarjı hızlıca bitirmek demek. Ondan seninkileri almayacağımı biliyorum ancak daha ne alacağıma karar veremedim.
O zaman https://www.hepsiburada.com/hp-14-c...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.21.9 Şöyle bir model önerebilirim. Sistemi yormayacaksan bu senin ihtiyaçlarını karşılar.
Şöyle bir durum var. Sen ne kadar yüklenirsen sistem zaten o kadar harcar benim bahsettiğim sistemlerin ekran kartını kullanmayacağın için yüksek enerji ihtiyacı duymayacak. Hatta o sistemleri almanın pil ve ısınma konusunda oldukça büyük avantajları var. Normalde yüksek pil tüketimi için tasarlanmış ürünleri sen düşük tüketim için kullandığından ötürü ömrü uzun olacaktır birincisi. İkincisi sistem oyun oynamak üzerine tasarlandığı için soğutması diğer bilgisayarlara nazaran oldukça güçlü. Yani ekstra özellikler hiçbir zaman boşa gitmez. Ha diyorsan ben o parayı veremem. Yukarıda önerdiğim diğer ucuz sistemleri alabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı