Tıp nasıl kazanılır?

Lesath16

Centipat
Daha fazla  
Mezun senemdeyim psikoloji için hazırlanıyordum fakat vazgeçtim ve tıp için hazırlanmak istiyorum. Bu sene mecburen tercih yapıp yerleşeceğim seneye de OBP kırılacak anca bir sonraki sene girebilirim sınava. 80-85 TYT yapıyorum AYT fen çalışmadığım için haliyle yok. AYT mat netim 15-18 arası. Tıp kazanmak için üniversite dersleriyle beraber 2 senede nasıl bir süreç yönetmeliyim?

TYT'n iyi. Kalan sürede 70 AYT 95 TYT yapabilirsen güzel bir üniversite de tıp kazanırsın. Üniversite 2. sınıfta aynı zamanda YKS çalışman çok zor olur. Yerleşmeyi aklından çıkar. Şimdi hemen AYT'ye yüklen eminim istersen yapabilirsin 79 gün var daha.

TYT'n iyi. Kalan sürede 70 AYT 95 TYT yapabilirsen güzel bir üniversite de tıp kazanırsın. Üniversite 2. sınıfta aynı zamanda YKS çalışman çok zor olur. Yerleşmeyi aklından çıkar. Şimdi hemen AYT'ye yüklen eminim istersen yapabilirsin 79 gün var daha.
Eşit ağırlık öğrencisiyim ve fen yok diyorum. Nasıl yapılıyor 79 günde 0dan ayt fen?

Eşit ağırlık öğrencisiyim ve fen yok diyorum. Nasıl yapılıyor 79 günde 0'dan AYT fen?

Çıkmış soruları incelersen ortalama fizikte 14 sorudan ikisi, kimyada 13 sorudan ikisi ve biyolojiye 13 sorudan üçü tek zor oluyor. Evet konular çok fazla ama gerçekten çok basit soruluyor AYT fen. 65 AYT yapsan, TYT'yi de 100e çıkarsan kazanırsın. Ha tabii günlük en az 12-13 saat verimli çalışman gerekiyor. Ama sana şunu söyleyeyim, 2025'te kırık OBP ile kazanamazsın, 2026'da ise üniversite zor olmaya başlıyor bence hiç kazanılmaz. Ama tabii ki sen bilirsin. Kolay sorulduğunu bil de.

Eğer hayalinin peşinden gitmeye hazırsan sana kanal kaynak konusunda yardımcı olabilirim. En kaliteli kanallar ve kaynaklar seni bekliyor. Tek yapman gereken şey çok ve verimli çalışmak. Ayrıca AYT mat ile fenin açığını da kapatabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı