Tıraş sonrası sivilcelenme

Hocam beşer lira verip Oximin alın ve deneyin. İşe yaramazsa parasını vereyim :D

Şaka bir yana, sizin bütün vücudu kaplamışsa yine gidin cildiyeye ama başka bir doktora gidin. Tüm vücuda sivilce kremi sürülmez yani siz durumu anlatın hap cinsi bir şey vardır illaha ondan yazar.
Denerim hocam bir ara teşekkür ederim.

Az önce tıraş oldum, gene duş aldıktan hemen sonra oldum. Evde duran bir tıraş losyonu vardı ismi ''Avon care Men After Shave Balm Essentials'' tıraş olduktan sonra yüzümü kuruladım hemen bu losyonu tıraş ettiğim bölgelere sürdüm. Umarım sivilcelenmeyi bu sefer keser. Resminide koydum.
After Shave.jpg

Arkadaşlar yukarıda resmini attığım tıraş losyonunu tıraş olup yüzümü kuruladıktan hemen sonra sakallarıma sürdüm. Sivilcelenmeyide tahrişide kesti. Süper birşey.

Arkadaşlar vücuttaki kıllar kökten kesilince genelde kıl kökü iltihabı olur. Yüzde daha nadirdir. İlk resimlerdeki gibi neredeyse tüm yüzünüzdeki kıl kökleri kızarıp kabarıyorsa cilt doktoruna başvurun. Vücutta enfeksiyon olabilir. Herkesin hassas yerlerinde tahriş olabilir bunun için aşağıdaki maddelere uyun.
  • "Gillette Fusion ProGlide" ya da kılları kökünden kesmeyen makine ile tıraş.
  • Tıraş öncesi sonrası bakım ürünleri.
İlk resimdeki gibiyse cilt doktoruna danışın ve kıl kökü iltihabı sorunundan bahsedin.

Arkadaşlar bu sıkıntıyı illaki yaşayanınız vardır. Tıraştan sonra şu gıdı denilen taraftaki sakallarda tahriş ve sivilcelenme oluşuyor. Tahrişi azaltmak adına duş aldıktan hemen sonra tıraş oluyorum ama çok da bir etkisini göremedim. Bu gıdı kısmında tıraştan sonra oluşan kızarma ve sivilcelenme nasıl önlenir? Resimlerdeki gibi bir görüntü oluşuyor. Eki Görüntüle 473088Eki Görüntüle 473089

Hocam selam hala devam ediyor mu çözüm bulabildiniz mi bende de az bir şey varda?

Gilette'nin motorlu olmayan son modelini kullanıyorum. Tamamen uyguladığınız baskıya, aynı yeri kaç kez tıraş ettiğinize ve aynı jileti kaç kez kullandığınıza bağlı, en azından ben de böyle.

Hocam selam hala devam ediyor mu çözüm bulabildiniz mi bende de az bir şey varda?
Buldum hocam. Tıraş sabunuyla tıraş olmaya başladım, tıraştan sonra ise tıraş balsamı kullanmaya başladım, şu anda yok denecek kadar az çıkıyor.

Ayrıca sakalınızın çıkış yönünü bilmeniz lazım, çıkış yönünün tersine tıraş edince bayağı tahriş oluyor.

Hocam nadirende olsa bende de aynı durumlar oluşuyor. En az 1 haftaya geçer yüz hijyenine önem verirseniz.
Buldum hocam. Tıraş sabunuyla tıraş olmaya başladım, tıraştan sonra ise tıraş balsamı kullanmaya başladım, şu anda yok denecek kadar az çıkıyor.

Ayrıca sakalınızın çıkış yönünü bilmeniz lazım, çıkış yönünün tersine tıraş edince bayağı tahriş oluyor.
Arkadaşlar peki bir şey soracağım sakalı çıkış yönünden kesince sıfır kesmiyor kıl kalıyor ve akşamı çıkıyor ama tersten alınca kökten ve 3-4 gün sonra çıkmaya başlıyor ben jilet kullanmayı seviyorum nasıl tahriş etmeden tersten alabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı