Titan mı ? HD7990 mı?

HD 7990, şu anda en güçlü ekran kartıdır.
Yaptığım araştırmalardan sonra çift gpu olarak en güçlü ekran kartının nvidia gtx 780 SLI olduğunu düşünüyorum.
crysis3_5760_1080.gif

(Nerede okudum tam hatırlamıyorum sanırım Recep abi yazmıştı yine "Crysis bir oyun değil benchmark aracıdır" kesinlikle katılıyorum bu performans değerlerinden sonra :D)

:D Ona bakarsak GTX Titan'ı SLI yap GTX 780 SLI'dan da daha iyi performans verir.

Tek kart ile çift kart kıyaslanır mı?

GTX 690 2 adet GTX 680'den oluşuyor, ancak sen 2 tane GTX 680 SLI yap GTX 690'dan daha iyi performans alırsın nasıl oluyor bu?

HD 7990 şu an tek olarak satılan en güçlü karttır.

Yaptığım araştırmalardan sonra çift gpu olarak en güçlü ekran kartının nvidia gtx 780 SLI olduğunu düşünüyorum.
crysis3_5760_1080.gif

(Nerede okudum tam hatırlamıyorum sanırım Recep abi yazmıştı yine "Crysis bir oyun değil benchmark aracıdır" kesinlikle katılıyorum bu performans değerlerinden sonra :D)

Çözünürlüğü göz önüne alırsan normal Crysis 3 için.

:D Ona bakarsak GTX Titan'ı SLI yap GTX 780 SLI'dan da daha iyi performans verir.

Tek kart ile çift kart kıyaslanır mı?

GTX 690 2 adet GTX 680'den oluşuyor, ancak sen 2 tane GTX 680 SLI yap GTX 690'dan daha iyi performans alırsın nasıl oluyor bu?

HD 7990 şu an tek olarak satılan en güçlü karttır.
2 tane titan alacak para varsa hiç sıkıntı değil o yüzden ben gtx 780'i örnek verdim :D

GTX 680 SLI'sine gelince bu tarz şeylerde saat hızlarıyla ve benzeri şeylerle oynuyorlar ki güç tüketimi fazla olmasın, bu yüzden gtx 690'ın saat hızı 680'den yavaştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi diyorsun DX 12 vs. çıkınca çöp olacak diyorsun da... Diyelim ki 2 sene sonra DX 12 çıktı. Senin deyiminle kart çöp oldu. Bu mantıkla kart alacaksan hiç alamazsın o zaman. Sonuçta 2 sene sonra bir daha DX çıkacak. Kart gene çöp olacak. Teknoloji akıp gidiyor. O gün hangi kart güncel, hangi kart iyiyse, durumunda yetiyorsa alacaksın. Sen teknolojiyi beklersin ama o seni beklemez. :)

Artık rutin birşey dx api güncellenmesi 2 yılda bir bunu bilmen lazım.
Kim dx son versiyon varken eski versiyonu kullanmak ister özellikle üst düzey grafik kartı kullananlar ?

Emin ol Dx11 desteği yıllarca da devam edecek ve Dx12'ye 2 yıl varsa bu kartı en az 3-4 yıl kullanmak demek. Gayet yeterli.

- - - Güncellendi - - -

İyi diyorsun DX 12 vs. çıkınca çöp olacak diyorsun da... Diyelim ki 2 sene sonra DX 12 çıktı. Senin deyiminle kart çöp oldu. Bu mantıkla kart alacaksan hiç alamazsın o zaman. Sonuçta 2 sene sonra bir daha DX çıkacak. Kart gene çöp olacak. Teknoloji akıp gidiyor. O gün hangi kart güncel, hangi kart iyiyse, durumunda yetiyorsa alacaksın. Sen teknolojiyi beklersin ama o seni beklemez. :)

Teknolojiden öte satış planıdır bunlar. Birçok insan baktılar Dx10 kullanıyor dediler desteğini azaltalım herkes kazansın, XP yıllardır ölmedi dediler 2014'te desteği bitirelim satın alsınlar 8'i vs ve Uğurhan Çavuş, emin ol ki Dx12 çıkmasıyla Dx11 hemencecik çöp olmaz. En az 2 yıl daha ömrü olacaktır, Dx10 daha bir senedir bu hallere düştü oyun konusunda mesela.

Emin ol Dx11 desteği yıllarca da devam edecek ve Dx12'ye 2 yıl varsa bu kartı en az 3-4 yıl kullanmak demek. Gayet yeterli.

- - - Güncellendi - - -

Teknolojiden öte satış planıdır bunlar. Birçok insan baktılar Dx10 kullanıyor dediler desteğini azaltalım herkes kazansın, XP yıllardır ölmedi dediler 2014'te desteği bitirelim satın alsınlar 8'i vs ve Uğurhan Çavuş, emin ol ki Dx12 çıkmasıyla Dx11 hemencecik çöp olmaz. En az 2 yıl daha ömrü olacaktır, Dx10 daha bir senedir bu hallere düştü oyun konusunda mesela.
Yalnız şunuda unutmayalım bildiğim kadarıyla yeni çıkan ve çıkmaya devam eden tüm oyunların Dx11 desteği olduğu gibi 10 ve 9 desteğide var.

Örnek olarak "Remember Me" adlı oyunun en düşük sistem gereksinimleri;
Minimum
Processor: Intel® CoreTM2 Duo 2.4 Ghz or better, AMD AthlonTM X2 2.8 Ghz or better
Memory: 2 GB RAM
Hard Disk Space: 9 GB free hard drive space
Video Card: NVIDIA® GeForce® 8800GTS or better, ATI RadeonTM HD 3850 or better

DirectX®: 9.0c or greater

Sound: Standard audio device
Recommended
Processor: Intel® CoreTM 2 Quad 2.7 Ghz or better, AMD PhenomTM II X4 3 Ghz or better
Memory: 4 GB RAM
Hard Disk Space: 9 GB free hard drive space
Video Card: NVIDIA® GeForce® GTX 560 or better
(Kaynak)

Bu doğrultuda 2 senede bir yeni bir Direct X sürümüyle birlikte yeni bir ekran kartı almaya gerek olmadığı kanaatindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı