Titanfall 60 FPS'de Akıcılık Sorunu

Merhabalar. Aslında farklı bir sorun buldum. Msi AfterBurner sag olsun ekran kartım GTX 970 NFS 2015 oynuyorum. Ekran kartı kullanımı %70 gecmiyor. %55 ile %70 arasında gidip geliyor. Normalde tamamını kullanması gerekmiyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet normalde tamamını kullanması gerekiyor. Kullanmıyorsa darboğaz vardır demek olabilir ancak o işlemcinin darboğaz yapacağını zannetmiyorum. Bu durum bazen sürücülerin güncel olmamasından da kaynaklanabiliyor. Eğer Windows 10 kullanmıyorsan Windows 10'a geç. Zaten Windows 10 kullanıyorsan da sürücülerin güncel olup olmadığını bir kontrol et.

Evet normalde tamamını kullanması gerekiyor. Kullanmıyorsa darboğaz vardır demek olabilir ancak o işlemcinin darboğaz yapacağını zannetmiyorum. Bu durum bazen sürücülerin güncel olmamasından da kaynaklanabiliyor. Eğer Windows 10 kullanmıyorsan Windows 10'a geç. Zaten Windows 10 kullanıyorsan da sürücülerin güncel olup olmadığını bir kontrol et.
Hocam bence FPS kilitlenmiş. Sınırsız olsa ekran kartı %99 olurdu.

Windows 10 ile alakası yok bence. Windows 8.1 kullanıyorum Windows 10 sadece FPS artışı sağlar ama kullanım ile ilgisi olcağını sanmıyorum. Recep abi burayala ilgilense keşke.

Son düzenleyen: Moderatör:
windows 10 ile alakası yok bence windows 8.1 kullanıyorum windows 10 sadece fps artışı sağlar ama kullanım ile ilgisi olcağını sanmıyorum recep abi burayala ilgilense keşke
Ekran kartı çok ısınıyorsa kullanımı düşürüyordur güvenlik amacıyla. Sıcaklıklar ne alemde? İşlemci, anakart, ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı