Yüksek FPS'de Akıcılık Sorunu

yung ati

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda yüksek FPS almama rağmen, oyunlar akıcı değil. V-Sync ayarını etkinleştirdiğim zaman düzeliyor fakat bu ayarda gecikme yapıyor ve FPS'imin bazı yerlerde daha da düşmesine neden oluyor. Isı sorunum yok. Değerleri kontrol ettim. 60 FPS üstü almama rağmen, oyunlar akıcı değil. Bu normal mi? Fakat CPU kullanımım yüksek. Hatta bazı oyunlarda %100. Bunun darboğaz olduğunun farkındayım. GPU ise %99'da sabit kalmıyor ve drop yediğimde fena halde düşmekte. Bu yırtılma mı yoksa darboğazdan dolayı mı oluyor? Darboğazdan dolayı FPS drop da yemekteyim. Darboğazdan dolayı ise işlemci değiştireceğim. Sorun yırtılma kaynaklıysa, G-Sync veya Freesync bir monitor almayı planlıyorum. Bu sayede halledebilir miyim sorunumu? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartı ile Monitörün görüntü hızıyla alakalı diye biliyorum.. V-Sync'da bunu denkleştiriyordu sanırım.
Bunu biliyorum.
Hangi oyunlarda bu sorunu yaşıyorsun?

MSI Afterburner yazılımı ile CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerinin ekran görüntüsünü paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Tüm oyunlarımda cpu değerim yüksek gpu kullanımım bazen aşırı droplanmakta bellek kullanım 5000 mb civarı 8 gb ram'e sahibim.Sıcaklık değerlerim normal.
Bilgisayarının teknik özelliklerini paylaşır mısın?
gtx 1050 gaming x modeli ve i3 6100 işlemci ,anakartım msi h110m gaming modeli ,8 gb ram , psu ise 500 watt.
Donanım bilgilerinizi belirtiniz lütfen. Özellikle İşlemcin ve Ekran kartını bilmeden bir şey demek yanlış olur.
Yukarda belirttim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı