Tivibu ve ping

merict

Hectopat
Tivibu'da canlı yayın izlerken bir sorun yok ancak geri alınca durdurup sonra izleyince vs ping değerleri altüst oluyor. Daha önceden indirip(interneti kullanmadığımız zamanlarda) daha sonra interneti etkilemeden izleme şansımız var mı? Program kaydet dedim ancak kaydetti mi etmedi mi anlayamadim. Sildim daha sonra.
Güncel
Çözümü var mı

Son düzenleme:
Tivibu'nun ip'si ile internetinizin ip'si farklı olduğundan dolayı birbirinden bağımsız çalışırlar. Yani Tivibu'da yaptğınız bir işlem internet hızınızı aynı şekilde internette yaptığınız bir işlem de Tivibu'da ki hızınızı etkilemez. Eğer dediğiniz gibi bir sorun ortaya çıkıyorsa bunun çözmelerini müşteri hizmetlerinden isteyebilirsiniz.

Tivibu'dan Sec-Izle veya geriye sarma gibi ozellikleri kullandiginizda internetinizi kullaniyor. Buna bagli olarak ping degerleriniz artiyor.

Tivibu'dan Sec-Izle veya geriye sarma gibi ozellikleri kullandiginizda internetinizi kullaniyor. Buna bagli olarak ping degerleriniz artiyor.
Bildiğim kadarıyla bu işlemler hat değerinizi etkilemiyor. Daha önce bu konuda sıkıntı çekmiştim fakat tivibu ile internet hızlarının birbirinden bağımsız olduğunu söylemişlerdi. Evimde tivibu kullanıyorum. Tivibu ile film izlerken aynı zamanda modeme uzak yerden wifi ile rahat bir şekilde ping olmadan oyun oynayabiliyorum. Eğer dediğiniz gibi bir sorununuz var ise müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi öneririm.

Bildiğim kadarıyla bu işlemler hat değerinizi etkilemiyor. Daha önce bu konuda sıkıntı çekmiştim fakat tivibu ile internet hızlarının birbirinden bağımsız olduğunu söylemişlerdi. Evimde tivibu kullanıyorum. Tivibu ile film izlerken aynı zamanda modeme uzak yerden wifi ile rahat bir şekilde ping olmadan oyun oynayabiliyorum. Eğer dediğiniz gibi bir sorununuz var ise müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi öneririm.
Bizde evimizde Tivibu var. ADSL baglanti kullandigimiz icin biz daha fazla etkileniyor olabiliriz bence. Eger hizli bir internetiniz varsa zaten fark etmiyor olabilirsiniz cunku bizim hat degerlerimizi bayagi etkiliyor Sec-Izle kullandigimizda.

Bizde evimizde Tivibu var. ADSL baglanti kullandigimiz icin biz daha fazla etkileniyor olabiliriz bence. Eger hizli bir internetiniz varsa zaten fark etmiyor olabilirsiniz cunku bizim hat degerlerimizi bayagi etkiliyor Sec-Izle kullandigimizda.
Anladım hocam. Böyle bir durum müşteri memnuniyetsizliğine girer. Çünkü iki hizmet birbirinden ayrı ve her ikisine de ayrı fiyatlandırma yapılıyor. İkisinin birbirini etkilemesi söz konusu olmaması lazım. Bu yüzden müşteri hizmetlerini arayıp bu durumu söyleyin. Büyük ihtimal size etkilemez felan deyip konuyu kapatırlarsa evinize teknik ekip gelmesini istediğinizi söyleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı