TKL, hotswap ve Türkçe klavye önerisi

Turkminator

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller.

Sonradan uygun keycap aramak istemediğim için hem Türkçe karakterli, hem TKL, hem de hotswap özelliği olan bir klavye arıyorum.

RGB (Rainbow olmaması şartı ile) fark etmez hatta hiç olmasa da olur. Kablolu olup olmaması da önemli değil. Zaten kabloyu çıkarmayacağım.

Site site dolaşıyorum, 2 haftadır böyle bir ürün bulamadım. 2. el klavye almak istemiyorum. Yakın zamanda böyle bir ürün görmüş ya da satın almış birileri varsa yardımcı olursa sevinirim. Bütçe sınırım yok fakat 0 km motosiklet parası vermeyi de düşünmüyorum.

Maalesef bulman mümkün değil çünkü zaten Türkçe bulman zor. En kötü ihtimalle Hyper-x Pudding Keycaps alırsın Türkçe Q destekleyen, onu takar kullanırsın. Sen şimdilik klavyeye odaklan. Amazon yurtdışı satıcılarında çok güzel seçenekler var. Redragon modellerine gönül rahatlığıyla göz atabilirsin.

Bak bu tam sana göre. Dediğim gibi Türkçe tuş takımını alıp kendi takacaksın. Büyük Enter tuşlu zor bulunuyor.

Son düzenleme:
Maalesef bulman mümkün değil çünkü zaten Türkçe bulman zor. En kötü ihtimalle Hyper-x Pudding Keycaps alırsın Türkçe Q destekleyen, onu takar kullanırsın. Sen şimdilik klavyeye odaklan. Amazon yurtdışı satıcılarında çok güzel seçenekler var. Redragon modellerine gönül rahatlığıyla göz atabilirsin.

Bak bu tam sana göre. Dediğim gibi Türkçe tuş takımını alıp kendi takacaksın. Büyük Enter tuşlu zor bulunuyor.

Gözüme ilk takılan klavye bu olmuştu.
Arada çok büyük fiyat farkı var. Kalite olarak da var mıdır?

Gözüme ilk takılan klavye bu olmuştu.
Arada çok büyük fiyat farkı var. Kalite olarak da var mıdır?
Yani küçük enter tuşlu olduğu için Türkçe Keycaps takman da mümkün olmayacaktır. Virgül işareti falan Enter tuşunun üstünde oluyor. Fena klavye değil ama senin kriterlerinde değil. Bir de çok pahalı geldi gözüme. Hot-swappable de değil ayrıca.

Bütçe sınırı yoksa buna da bakabilirsiniz. Pek fiyat/performans değil ama aradığınız kriterlere uygun. Ben de bunun SF modelini kullanıyorum.

Yani küçük enter tuşlu olduğu için Türkçe Keycaps takman da mümkün olmayacaktır. Virgül işareti falan Enter tuşunun üstünde oluyor. Fena klavye değil ama senin kriterlerinde değil. Bir de çok pahalı geldi gözüme. Hot-swappable de değil ayrıca.
Yanlış linki atmış olabilirim. Kendi sitesinde aynı klavyenin hotswap özellikli olanı varmış.

Renk düzeni subtle kaldığı için hoşuma gitmişti ama fiyatı öteki ürünlere göre gerçekten çok yüksek.

Bütçe sınırı yoksa buna da bakabilirsiniz. Pek fiyat/performans değil ama aradığınız kriterlere uygun. Ben de bunun SF modelini kullanıyorum.
Şimdi incelemelerine bakıyorum. 4 farklı switch modeli varmış. Board kalitesi de gayet iyi. Uzun süre kullanılabilecek bir ürüne benziyor. Teşekkür ederim.

1680838633862.png

Dün sabaha doğru sipariş verdim, tekrar teşekkür ederim. Umarım haftalarca bekletmeden gönderirler.

Geri
Yukarı