Tkl veya %65 boyutlarında klavye önerisi

Hem 10 keyless hem sessiz hem mekanik hem de Türkçe Q düzene sahip bir klavye iddialı bir kombo Türkiye şartları için. Biliyorum ufak olsun dediniz ama gerçekten zor.

Bütçe ne bilmiyorum, aradığına en yakın klavye şu olabilir:
Not: Bilek desteği sökülebiliyor.

Bizzat kullanmadım ama Cherry MX Red gibi lineer yani tıklama hissi olmayan bir Switch, tek farkı tuşların altında conta var bu da aşırı sessiz yapıyor klavyeyi. Aynı contaları satın alıp bunu düz bir mekanik klavyeye siz de uygulayabilirsiniz.

Alternatif olarak şu varmış:

Dediğim şekilde sessizleştirilebiliyor.

Evet dediğiniz doğru, öyle kombinasyonlu bir klavye Türkiye şartlarında bulmak zor. Bu yüzden klavye İngilizce olsa bile yedek Türkçe tuş parçası temin edebileceğim bir servis hizmetine sahip olmasını bekliyorum. Tam boyutta istememem sebebi hem taşınabilir olması lazım, at çantaya her yere götür mantığından kaynaklanıyor. Green Switch çok ses çıkarıyor Razer camiasında, kamu alanında kullanılacağıni düşündüğüm için sorun çıkarabilir.
Gmmk hotswappable her turlu modifiye edebilirsin istegine gore.

Türkçe tuş temin edebiliyor muyuz bu markanın servis hizmetinde ve Bangood'da daha uyguna gelebilme olasılığı var mı?

Türkçe tuş markaya bağlı değil. MX stem olan switchlere uyuyor tüm keycapler, önemli olak klavyede kullanılan layout. O versiyon ISO layout değil gördüğüm kadarıyla. Sanırım Türkçe Q tuş takımı bulamazsınız tam olarak o renk ve o layouta uyacak.

Türkçe tuş markaya bağlı değil. MX stem olan Switch'lere uyuyor tüm keycapler, önemli olak klavyede kullanılan layout. O versiyon ISO layout değil gördüğüm kadarıyla. Sanırım Türkçe Q tuş takımı bulamazsınız tam olarak o renk ve o layouta uyacak.

Son olarak tavsiyeniz nedir, çok anlamam öyle modifiye işinden üstte yazdığım gibi sessiz olması mekanik olması yeterlidir ve boyutu da tkl seviyesinde olsa yeterlidir.
@hadwiger üstadım sizlerden de tavsiye beklerim. Rehberinizi okudum.

Son düzenleme:
Sorabilirsin istedigini, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
Yakın zamanda Amerika’dan bir tanıdığım gelecek. Bende güzel bir klavye almak istiyorum. 3 seçenek arasındayım.
1. GMMK (TKL) + Red Switch + Puding Keycaps (Hot-Swappable)
2. Ducky One 2 SF(Red) + Puding Keycaps
3. Drop ALT ( Halo Speed Silver ) (Hot-Swappable)

Maksimum verebileceğim para 180$. Çok kararsız durumdayım. Yardımcı olur musunuz ?
-Ağırlıklı FPS türü oyunlar oynuyorum. Ayrıyeten işim için de günlük kullanıyorum.
-Yön tuşlarını aktif kullanıyorum. Bu tuşlara ihtiyaç duymaktayım.
-Drop Alt alırsam hangi switchi seçerek red switch’e yakın kullanabilirim bilmiyorum. (İlerleyen süreçte oyunlarda aktif kullandığım tuşlar için Cherry Red alacağım.)
@Shuriken Ayrıca şunu da eklemek isterim. Paranın hepsini harcamak gibi bir zorunluluğum yok. Verdiğim paranın hakkını alabileceğim beni mutlu edebilecek olması yeterli. Sizin konulardaki iletilerinizi de bayağı bir okudum. Tecrübelerinize güveniyorum. Bu sebeple farklı önerilerinize de memnuniyetle açığım.

Son düzenleme:
Ducky direk eleyin bence secenekler arasindan.

Drop alt alirsaniz direkt red switch tarzi bir switch secenegi yok, en yakin kailh speed silver var linear olarak ama basim mesafesi ve basim kuvveti olarak daha dusuk ozellikte. Genel kani fiyatini hakketmedigi yada pahali oldugu yonunda Drop alt icin.

GMMK TKL benim kullandigim eski klavyelerden birisi. Ben prebuilt olarak degil barebone olarak alip kendi switch ve keycaplerimu eklemistim. Stok haliyle cok yuksek beklentin olmasin ama modlamaya oldukca uygun. Stabilizerler kotu, 3pin switch desteklemesi ve QMK/VIA destegi olmamasi da dezavantaj. Modlamakla ugrasirim dersen barebone alinabilir.

Sadece bu ucu arasindan secebiliyorsan en mantiklisi GMMK TKL olur ama pudding keycap yerine daha guzel bir keycap ve daha guzel linear switchler tavsiye ederim

Son olarak 180$ butceyle alabilecegin alternatifler arasinda ilk aklima gelenler sunlar:

Keychron Q1
KBD67 lite
BM65 kit

Drop alt alirsaniz direkt red switch tarzi bir switch secenegi yok, en yakin kailh speed silver var linear olarak ama basim mesafesi ve basim kuvveti olarak daha dusuk ozellikte. Genel kani fiyatini hakketmedigi yada pahali oldugu yonunda Drop alt icin.

GMMK TKL benim kullandigim eski klavyelerden birisi. Ben prebuilt olarak degil barebone olarak alip kendi switch ve keycaplerimu eklemistim. Stok haliyle cok yuksek beklentin olmasin ama modlamaya oldukca uygun. Stabilizerler kotu, 3pin switch desteklemesi ve QMK/VIA destegi olmamasi da dezavantaj. Modlamakla ugrasirim dersen barebone alinabilir.

Sadece bu ucu arasindan secebiliyorsan en mantiklisi GMMK TKL olur ama pudding keycap yerine daha guzel bir keycap ve daha guzel linear switchler tavsiye ederim

Son olarak 180$ butceyle alabilecegin alternatifler arasinda ilk aklima gelenler sunlar:

Keychron Q1
KBD67 lite
BM65 kit
Vakit ayırıp detaylıca yazdığınız için çok teşekkür ederim. Saat 18:00-20:00 arasında eğer sizin içinde uygunsa discordda buluşup hem tanışıp hemde birkaç sorumu daha yöneltebilir miyim ?

Keychron Q1
KBD67 lite
BM65 kit
Keychron Q1, KBD67 lite ve BM65 kit modellerini Amerika’da nereden temiz edebileceğimiz hakkında bir bilginiz var mıdır ?

Son düzenleme:
Keychron Q1 kendi sitesinden alinabiliyor sadece. KBD67 kbdfans sitesinden. BM65 kit ise aliexpress yada kprepublic uzerinden alinabilir. Discord pek uymaz bana ama buradan sorabilirsiniz istediginizi, bilgim varsa yardimci olmaya calisirim.

Keychron Q1 kendi sitesinden alinabiliyor sadece. KBD67 kbdfans sitesinden. BM65 kit ise aliexpress yada kprepublic uzerinden alinabilir. Discord pek uymaz bana ama buradan sorabilirsiniz istediginizi, bilgim varsa yardimci olmaya calisirim.
Q1 almaya karar verdim. Alırken PBT keycaps ve Switch’te alacağım. Switch önerisiniz var mı ? ( Ayrıyeten ekstra aldıklarım ile 220 dolarları buluyor gibi. Yine Amerika’da rahatça edinilebilecek bir üst modele de geçebilirim. Önerizin var mı yoksa Q1 yeterli midir ?) Örn. GMMK Pro

Yeni konular

Geri
Yukarı