Çözüldü TL-WN8200ND V2 sürücüsü Kali Linux'ta nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeptimDynastiy

Centipat
Selamlar. Birkaç ay önce merak saldığım Oracle vm VirtualBox üzerinden kullandığım Kali Linux işletim sistemim için sonunda paramı derledim ve bir Wi-Fi kart satın aldım.
Ya bu melete ben çok para verdim. Sürücüsünü 1 haftadır kuramıyorum. 😅
TP-Link TL-WN8200ND v2.2
Bir abim bir ablam yardımcı olabilir mi Kali Linux'u iyi bilmiyorum. Hatta aşırı acemiyim self servis kendim öğrenmeye çalışıyorum. Şunun bir kolay yolunu bilen varsa benimle paylaşabilir mi?

Çözüm

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye çözümü sonunda buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda yaptıklarının aynısını yaptığımda oragle da sorunsuz bir şekilde aygıtımı kullanıyorum.
Ancak kaliye girişten sonra eğer adaptör yine de kapanıyorsa yapmanız gerekenler.
1- cihazı çıkarıp giriş yapıyoruz.
2-Kali açıldıktan sonra cihazı takıyoruz.
3- ifconfig wlan0 up kodunu yazdığımızda wifi kart yine çalışmıyorsa farklı bir sıkıntı olabilir. Ben böyle çözdüm.

Bu arada eski sürüm kali bulup çözenleride gördüm eklemeden edemiyecem arayıp bulup yapılabilir.

İ

İşe yaramadı reis denedim ben onu arkadaşa yazdım dönmedi bana bende konu açiyim dedim ayıp olmasın diye

O zaman @OzgunP arkadaşımıza yönlendireyim. Kendisi çok tecrübelidir.

Bu aygıtın kurulumu kolay ama Kali gibi pentest dağıtımları için destek vermiyorum, çünkü illegal amaçlar için kullanılması çok muhtemel. Ayrıca bu konudaki github kaynağı artık Kali için geçerli olmaz, çünkü bu kaynakataki paylaşımın üstünden uzun süre geçmiş ama herhangi bir güncelleme yapılmamış ve buna rağmen güncel çekirdeklerde bir çok makro ve api değişiklik ve eklemleri oldu. Kali, Debian sid tabanlı olduğu için güncel bir çekirdek kullanıyor, bu sebeple bu kaynaktan Kali'ye ya da güncel çekirdekle dağıtılan herhangi bir dağıtıma bağlantısı paylaşılan kaynaktan yükleme yapılamaz.

Bu aygıtın kurulumu kolay ama Kali gibi pentest dağıtımları için destek vermiyorum, çünkü illegal amaçlar için kullanılması çok muhtemel. Ayrıca bu konudaki github kaynağı artık Kali için geçerli olmaz, çünkü bu kaynakataki paylaşımın üstünden uzun süre geçmiş ama herhangi bir güncelleme yapılmamış ve buna rağmen güncel çekirdeklerde bir çok makro ve api değişiklik ve eklemleri oldu. Kali, Debian sid tabanlı olduğu için güncel bir çekirdek kullanıyor, bu sebeple bu kaynaktan Kali'ye ya da güncel çekirdekle dağıtılan herhangi bir dağıtıma bağlantısı paylaşılan kaynaktan yükleme yapılamaz.
Anladım yinede teşekkür ederim. İllegal bi amacım yok sadece python java öğrenimimin yanına birde bunu katiyim diyordum.

Vbox üzerinden internete çıkmak için Wi-Fi'ya ihtiyacın yok, ek Wi-Fi kullanma gereksinimin varsa, akla ilk gelen husus kablosuz ağ hacklemek olur. Bu ihtimal %99 ise, diğer tüm ihtimaller ancak %1 olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye çözümü sonunda buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda yaptıklarının aynısını yaptığımda oragle da sorunsuz bir şekilde aygıtımı kullanıyorum.
Ancak kaliye girişten sonra eğer adaptör yine de kapanıyorsa yapmanız gerekenler.
1- cihazı çıkarıp giriş yapıyoruz.
2-Kali açıldıktan sonra cihazı takıyoruz.
3- ifconfig wlan0 up kodunu yazdığımızda wifi kart yine çalışmıyorsa farklı bir sıkıntı olabilir. Ben böyle çözdüm.

Bu arada eski sürüm kali bulup çözenleride gördüm eklemeden edemiyecem arayıp bulup yapılabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı