TLauncher Virüs Söylentileri

Physic

Hectopat
Yer
Bartın
Selam arkadaşlar, bugün sizlerle son günlerde iyice popüler olan "TLauncher virüslü mü?" tartışmasına ilişkin kendi görüşlerimi paylaşacağım.

Launcher virüslü mü?

Bir Reddit kullanıcısı r/launcher üzerinde bir gönderi paylaştı gönderide yazanlar şuydu;

"TLauncher'in kaynak kodlarında böyle bir şey buldum görüşünüşe göre bu bir spyware (casus yazılım) TLauncher da virüs mü var? Bir de Java'yı Oracle'nin sitesinden değil de kendi serverinden indiriyor bu ne böyle? Launcher virüslü mü yoksa?"

Bu gönderiden sonra birkaç YouTuber konuyla ilgili video yaptı ancak bu o kadar fazla gündem olmamıştı ve dün yuukrp ın TLauncher hakkında yaptığı videodan sonra iyice yaygınlaşmaya başladı TLauncher olayla ilgili "Java'yı artık orijinal serverdan indirmeye başlayacağız, kendi serverlarimizde artık ikinci planda olacak" şeklinde bir açıklama yaptı bu gönderiden sonra ise insanlarda "bunu neden daha önce yapmadınız yoksa korktunuz mu virüs mü var?" şeklinde tartışmaya başladı ve olay gitgide büyüdü Launcher son olarak dosyaları tarattığı ve virüs olmadığına kanıt şeklinde görseller paylaştı.

Benim düşüncelerim:

Arkadaşlar ben bu konuda kararsızım ama aklımda şöyle bir fikir var. Şimdi düşünün bir program yazıyorsunuz ve bu program için varsayalım yine Java gerekiyor ve siz de bunu kendi serverlarinizden daha hızlı ve kaliteli şekilde yüklemek için programın içine entegre ediyorsunuz. Burada bir sorun yok değil mi? Peki TLauncher neden bu kadar virüs tartışmasına maruz kaldı arkadaşlar TLauncher'ın yaptığı açıklamada kendi serverlerinden ani karar ile Java'nin orijinal serverlerine bağladığı için insanlar "kesin virüs var baksana şuna hemen server değiştirmişler" diye kuşkulanmaya başladılar ve olayı iyice abarttılar bana kalırsa TLauncher'da bir virüs bulunmuyor. Bunların hepsi sadece bir yanlış anlaşılma ama gerçeği bilemeyiz. Umarım konu hakkında düşüncelerimi beğenmişsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şunu söylemek istiyorum site aklınızın alamayacağı kadar veriler satıyor güvenilir olup olmamasının alakası yok şirektleri somalinin yakınlarda ki bir ülkeye ait ama ülke bile denilemez muhtemelen paravan şirket ama şunları söylemek istiyorum gizlilik bölümünden okuyabilirisiniz 3 kişilere verilerinizi satıyorlar sistem bilgilerinizi topluyor muhtemelen spyware vardır. ;

Okumak için: link veremiyorum ama bakabilirisiniz sitennin alt bölümünden örenk olarak :

We may use your personal information to provide the results of aggregated analysis of our users (including Analytical Data) to our potential partners, advertisers and other third parties. We may also disclose and otherwise anonymously use the information on affiliation, position, interests, and other non-personal information about customers. We may share your personal information with carefully selected suppliers and business partners, including companies that provide marketing services and make other business transactions for our company, in strict compliance with the conditions described in this Privacy Policy.

isteyen çevirebilir sitenin bu bölümünde yer almakta

The Exchange of Information

Oyunun kaynak kodları da mevcut değil elimde herhangi bir şeyde söyleyemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reddit paylaşımını okudum doğruysa muhtemelen bulunuyor.

Eğer bu mesajı görenlere söylemek istediğim bir şey var eğer Minecraft alacak maddi gücünüz yoksa TLuncher yerine TLegacy tercih edin kendisi açık kaynaklı bilginize.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, bugün sizlerle son günlerde iyice popüler olan "Launcher virüslü mü?" tartışmasına ilişkin kendi görüşlerimi paylaşacağım.

Launcher virüslü mü?

Bir Reddit kullanıcısı r/launcher üzerinde bir gönderi paylaştı gönderide yazanlar şuydu;

"Launcher'in kaynak kodlarında böyle bir şey buldum görüşünüşe göre bu bir spyware (casus yazılım) Launcher da virüs mü var? Bir de Java'yı Oracle'nin sitesinden değil de kendi serverinden indiriyor bu ne böyle? Launcher virüslü mü yoksa?"

Bu gönderiden sonra birkaç YouTuber konuyla ilgili video yaptı ancak bu o kadar fazla gündem olmamıştı ve dün yuukrp ın Launcher hakkında yaptığı videodan sonra iyice yaygınlaşmaya başladı Launcher olayla ilgili "Java'yı artık orijinal serverdan indirmeye başlayacağız, kendi serverlarimizde artık ikinci planda olacak" şeklinde bir açıklama yaptı bu gönderiden sonra ise insanlarda "bunu neden daha önce yapmadınız yoksa korktunuz mu virüs mü var?" şeklinde tartışmaya başladı ve olay gitgide büyüdü Launcher son olarak dosyaları tarattığı ve virüs olmadığına kanıt şeklinde görseller paylaştı.

benim düşüncelerim:

Arkadaşlar ben bu konuda kararsızım ama aklımda şöyle bir fikir var. Şimdi düşünün bir program yazıyorsunuz ve bu program için varsayalım yine Java gerekiyor ve siz de bunu kendi serverlarinizden daha hızlı ve kaliteli şekilde yüklemek için programın içine entegre ediyorsunuz. Burada bir sorun yok değil mi? Peki Launcher neden bu kadar virüs tartışmasına maruz kaldı arkadaşlar Launcher'ın yaptığı açıklamada kendi serverlerinden ani karar ile Java'nin orijinal serverlerine bağladığı için insanlar "kesin virüs var baksana şuna hemen server değiştirmişler" diye kuşkulanmaya başladılar ve olayı iyice abarttılar bana kalırsa Launcher'da bir virüs bulunmuyor. Bunların hepsi sadece bir yanlış anlaşılma ama gerçeği bilemeyiz. Umarım konu hakkında düşüncelerimi beğenmişsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet virüs yok bakın gidip Home - Titan Launcher Launcher'i indirin en az 5 yıldır kullanıyorum virüs muhabbeti çıkmadı bunun.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum site aklınızın alamayacağı kadar veriler satıyor güvenilir olup olmamasının alakası yok şirektleri somalinin yakınlarda ki bir ülkeye ait ama ülke bile denilemez muhtemelen paravan şirket ama şunları söylemek istiyorum gizlilik bölümünden okuyabilirisiniz 3 kişilere verilerinizi satıyorlar sistem bilgilerinizi topluyor muhtemelen spyware vardır. ;

Okumak için: link veremiyorum ama bakabilirisiniz sitennin alt bölümünden örenk olarak :

We may use your personal information to provide the results of aggregated analysis of our users (including Analytical Data) to our potential partners, advertisers and other third parties. We may also disclose and otherwise anonymously use the information on affiliation, position, interests, and other non-personal information about customers. We may share your personal information with carefully selected suppliers and business partners, including companies that provide marketing services and make other business transactions for our company, in strict compliance with the conditions described in this Privacy Policy.

isteyen çevirebilir sitenin bu bölümünde yer almakta

The Exchange of Information

Oyunun kaynak kodları da mevcut değil elimde herhangi bir şeyde söyleyemiyorum.

Reddit paylaşımını okudum doğruysa muhtemelen bulunuyor.

Eğer bu mesajı görenlere söylemek istediğim bir şey var eğer Minecraft alacak maddi gücünüz yoksa TLuncher yerine TLegacy tercih edin kendisi açık kaynaklı bilginize.
Her web sitesinde bulunan bir çerez bilgilendirmesi ve Google servislerinden vs. bahsediyor ama neyse :D

Siz kendinizi kandırmaya devam edin. Bu arada söylenti değil, ”gerçek”.

Kaynak: Bu video

(Yuukrp 8 dakika önce tekrar T*auncher ile ilgili vieo atmış, aynısı değil.)

Her web sitesinde bulunan bir çerez bilgilendirmesi ve Google servislerinden vs. bahsediyor ama neyse :D
beğenmedim atmak yerine cevap versene?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı