TLauncher virüs mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Buğra S uygulama yıllardır piyasada var, yeni uygulamada da değil. Eğer ortada ciddi bir kanıt varsa incelemek isterim, yıllardır piyasada olan bir uygulamanın kullanıcılarına virüs atacağını düşünmüyorum.
Evet hocam biz de öyle düşünüyoruz :D:D:D
7. ddakikaya kadar sanırım bir şey anlatmıyor. Diğer anlattıkları ise çeviri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

24 tl nitro için mi gözünü seviyim senin daha değerli verilerin vardır bilgin olsun :)
1 yıllık Discord Nitro şu anda 99,99 dolar.

Öyle bir şey olsa Windows uyarı cerir ayrıyeten sende fark edersin.
Virüs windows'un göremeyeceği bir şekilde tasarlanmış.

TLaunc*her'i Minecraft oynadığım zamanlarda uzun süre kullandım ve sorun yaşamadım. Eğer ortaya virüs diye iddia atılıyorsa da ciddi kanıtın olması gerekir. Argümanı destekleyecek kanıt var mı?
Benim bildiğim bir kanıt var: Oyunun kaynak kodlarında virüs açık bir şekilde kendisini gösteriyor ama bunlar ortaya çıkınca, Launcher güncelleme getirdi. Güncelleme notlarında: Artık Java'yı kendi sitelerinden değil Java'nın kendi sitesinden indirildiğinden bahsettiler.

Son düzenleme:
Evet TLauncher mining yapıyor ve bilgilerimizi satıyor. Bu yüzden TLauncher kökten silmek gerekiyor. Fakat TLauncher orijinal Java'dan yükleyenlere bir şey olmaz. Laptoplarada bir şey olmadığı söyleniyor doğru mu bilmiyorum. Fakat TLauncher'i kökten silmek en iyi seçenek.

@pisikopat_reis herhalde foruma da Tlaauncher'i kötülemek için kayıt oldun. Virüs olduğuna dair bir kanıtınız var mı?

Evet hocam bir de bu başladı sırf şu uygulamayı kötülemek için hesap açıyorlar. Virüstür, silin, hemen format atın diyorlar profile giriyorum hani belki yazılımla uğraşıyordur deneyimli biridir diye kayıt 20 dakika önce 🤨

@Hamza Eren ortada virüs olduğuna dair net kanıt olsa neyse diyeceğim fakat virüs olduğuna dair net kanıt da yok.

Bulmuşlar bir tane kod ekran görüntüsünü hani böyle havalı duruyor, yeşil renkli yazılar falan, e tabii bunu görünce 11-14 yaş arası kişiler etkileniyor. Arkada da gizemli fon müziği vesaire derken anında sorgusuz, sualsiz inanıyorlar destekliyorlar hatta o kişi için foruma kaydolup buranın kalitesini düşürüyorlar.

Arkadaşlar t*auncher'e herkes virüslü diyor. Siz ne düşünüyorsunuz. Her şeye virüs deniliyor bende daha yeni kurup silmiştim hafif bir tırsmadım değil. Öncelikle bu virüs bir keylogger mi? Steam, Valorant, Discord gibi hesaplar patlar mı? Aslında hiç umursamayacaktım ama Steam gibi hesaplarımın patlama olasılığı beni korkuttu.

Kk tllauncher oynayan 50 bin insan vardır ve daha fazlası yani mantıgken düşün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı