TLauncher'da Virüs Bulunmakta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam benim hem orj Minecraft'ım hem de malum Launcher vardı vardı önceden malum Launcher'i kullanıyordum şimdi orj Minecraft'ta geçtim malum Launcher'in dosyalarını silsem kurtulur muyum? Kaspersky kullanıyorum.

Arkadaşlar ne olur ne olmaz silmek istiyorum ama şu an format atamam sadece uygulamayı silsem yeterli olur mu?

Eski bir sürümünü kullanıyorum, virüssüz olduğuna eminim ve kendisi Java kurmuyor.

HM tamamdır hocam kullanılır ama kesinlikle önermiyorum bulaşmış olan arkadaşlar Java'ları silin orijinal indirin sitesinden t*auncheride silin. Tlegacy kullanılır diyorlar ona bakın. Kaspersky ile taratın.

Hocam önce txauncher silin sonra. Minecraft klasörünü silin Minecraft orijinal siteden kurun.

HM tamamdır hocam kullanılır ama kesinlikle önermiyorum bulaşmış olan arkadaşlar Java'ları silin orijinal indirin sitesinden t*auncheride silin. Tlegacy kullanılır diyorlar ona bakın. Kaspersky ile taratın.
Kullandığım sürüm TLegacy zaten, hatta onun da eski sürümü sanırım. Ayrıca tekrar ediyorum kullandığım sürümde Java kurmuyor, Java'yı kendim kurdum Adoptium sitesinden.

Temizleme yolu arkadaşlar bakabilirsiniz.
Yol 1
1- program ekle kaldırdan t*auncheri siliyoruz.
2- ardından bilgisayarda bulunan Java'ları siliyoruz.
3- eğer Java kullanmaya devam edeceksek Java'yı orijinal siteden kuruyoruz.
Java link: https://www.java.com/tr/
4- ardından arama çubuğuna %appdata% yazıp. Minecraft ve. T*auncher klasörlerini temizleyelim.

1674282425929.png

Not: Bende. Minecraft var çünkü benimki orijinal ondan duruyor.

5- Kaspersky ile taratalım.

Yol 2
1- format.

Yol 3
1- Revo Uninstaller ile temizleyebilirsiniz.(bunun hakkında bilgim yok.)
2- siz internetten araştırıp yaparsınız.
3- program bilgisayara zarar verebilmekte diye biliyorum.
4- ve ardından bilgisayara tarama yapın Kaspersky ile.

Tamamen sildiğinize eminseniz ve Minecraft oynayacaksanız 200 TL verip Java+bedrock bundle alabilirsiniz Xbox'un sitesinden.

Yol 2 en zor ama en güvenlisidir.

Uzun yıllardır kullanıyorum, bir şey olacağını sanmam fakat yine de korkmadım değil.

Hocam bende 2 yıldır kullanıyorum pek virüs yapcaklarını sanmam ama bir ara laptopuma erişmişti biri hatta dolar la tehdit etmişti ama büyük ihtimal t*auncher değildi çünkü t*auncher'dan beklemem ama her yerde virüs yazıyor o yüzden bende biraz korktum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı