TLauncher'ı sildikten sonra bilgisayar kasmaya başladı

ALIMALP

Decapat
Daha fazla  
T Launcher olayından sonra TL legacy indirdim fakat TL legacy indirmeden önce gece saat 5'te Steam hesabıma giriş yapılmaya çalışıldı ve bilgisayarımıda sıfırlamak istemiyorum, sıfırlamadan bilgisayardaki virüsü (veya virüs varsa) nasıl kaldıracağımı anlatabilecek var mı?

T Launcher olayından sonra TL legacy indirdim fakat TL legacy indirmeden önce gece saat 5'te Steam hesabıma giriş yapılmaya çalışıldı ve bilgisayarımıda sıfırlamak istemiyorum, sıfırlamadan bilgisayardaki virüsü (veya virüs varsa) nasıl kaldıracağımı anlatabilecek var mı?
İlk olarak sorunun TL olduğu nereden çıktı, ikincisi sistemi düzgün bir antivirüsle taratın. Mesela Kaspersky ya da ESET.
Temiz bir cihazdan bütün şifrelerinizi değiştirin ve çift adımlı doğrulamayı açın.

Tlaunchela alakası yoktur olsa bile şöyle düşünün tlaunchr kullanan milyonlarca kişiden niye sizin steam hesabınıza girilsin? Siz sorunu çözmek için bilgisayarınızda önemli dosyalar yoksa format atın varsa da antivirüsle taratın ve hesaplarınızın şifrelerini değiştirin.

Muhtemelen indirdiğin farklı şeyden virüs bulaşmıştır. Hesaplarında iki aşamalı doğrulamayı da açabilirsin.
Arkadaş eski bir konusunda sisteminde bir trojan olduğundan bahsetmiş, yüksek ihtimal kaldıramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı